Memmed- taadid laulsid ja tantsisid tuju rõõmsaks

Peo algushetkedel tibas veidi vihma, kuid traditsioonilise peorongkäigu hõisked tõid päikesegi välja.

Kuremaa kultuuriselts ?Jensel? liikmed Vello Pütsep, Silvia Sööt ja Tiiu Uku olid kokku pannud peokava, mis sisaldas ühistantse ja -laule. Hiljem, kui meel rõõmsaks lauldud ja vaim reipaks tantsitud, aitas tuju tõsta Voldemar Kuslap.

Külaliseks Voldemar Kuslap

Ta jutustas lõbusaid lugusid teatrielust, anekdoote ämmadest ja laulis vanu häid teada-tuntud laule. Seepeale hakkas iga memm ja taat kaasa ümisema ning põõsaste vahel sai jalgagi keerutatud.

Peolised olid ääretult tänulikud oma ringijuhtidele, tänu kellele see üritus üldse toimuda sai. Ja rõõmustasid selle üle, et neil endil ning nende eakaaslastel jagub ikka tahtmist ja jaksu laulmise ja tantsimisega tegelda.

Memmedele-taatidele rõõmsa meeleolu loonud Voldemar Kuslap ütles, et on väga tore, kui teda taolistele pidudele kutsutakse. “Muidugi on tore ka noorte pidudel käia ja näha, et noortele ei ole vaja ainult muusikat, mis jala tatsuma paneks, vaid ka sellist, mis on mõtlemapaneva sisuga. Inimesed ei ela ainult küpsistest, vahepeal tahavad ikka leiba ka ? sellepärast ongi nooremaid inimesi hakanud köitma selline muusika, mida mina teen.?

Järgmine pidu tuleb kindlasti

Kuslapi sõnul oli laupäeval Kuremaal just selline publik, kellele ta meeleldi esineb, sest rahvas tuleb rütmiga kaasa ja ei häbene ka kaasa laulmist.

Kus järgmisel aastal Jõgeva maakonna memmede- taatide laulu- ja tantsupidu toimub, veel ei teata, kuid selleaastaste korraldajate ja osavõtjate sõnul tuleb see kohe kindlasti. Nad loodavad, et siis on veelgi rohkem rühmasid, ansambleid ja klubisid, kes kaasa löövad.

EEVA PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus