Meistrivõistluste finaalmängud algasid Tähe esindusmeeskonnale võidu ja kaotusega

Laupäeval spordikeskuses Virtus toimunud saalihoki Eesti meistrivõistluste esimeses finaalmängus alistas Jõgeva Tähe esindusmeeskond 7:2 TTÜ Team/ Exeli. Pühapäeval kaotati aga Tallinnas samale võistkonnale 3:5.

Laupäeva õhtul alanud esimeses finaalkohtumises  avas skoori TTÜ /Team Exel mängija  Rene Bernard. “Mitmed kogemused näitavad, et kui vastasel algul hästi läheb, hakkab neid hiljem edu saatma,” avaldas arvamust võistlust jälginud Tähe toetaja, ettevõtja Kaido Lehtla.

Kui esimese kolmandiku lõpus juhtis TTÜ 1:0, siis teise kolmandiku võitis Tähe esindusmeeskond 5:0 ja teise 2:1 ja kokkuvõttes alistas vastase 7:2. Tähe sportlastest lõid kolm väravat mängiv treener Marko Saksing, kaks Jani Ahonen. Palli said väravasse samuti Heikki Hintikka ja Siim Hõim. Võistkonna parimaks tunnistati kaitsemängija Tammi Kivi. TTÜ Team Exeli võistkonnas pälvis sama tiitli Veiko Tarvis. Jõgeva Tähe fännid ja poolehoidjad reageerisid oma favoriitide võidule tugevate ovatsioonidega.

Tähe kapten Lauri Hõim ütles, et sedavõrd suure punktivahega võitu nad ei lootnud. “Väga suureks üllatuseks me oma tulemust aga pidada ei saa, sest olime võistlusteks hästi ette valmistanud. Palju kogemusi on andnud Läti meistriliigas mängimine,” lisas ta.

Sombuse pühapäeva hommikul astusid Tähe saalihokimängijad Jõgeval autobussi. Algas sõit Tallinna TTÜ spordihoones toimuvale teisele finaalmängule. Teel arutati, et kui seekord võidetakse, ei tulegi ehk tänavu Jõgevalt kaugemale mängima sõita. Mis seal salata, pidevad sõidud Läti linnadesse ja Tallinna on meeskonna liikmeid omajagu väsitanud.

Võistlusele saabusid Jõgevalt ka fännid Tähe esindusmeeskonda trummipõrina ja pasunahüüetega ergutama. TTÜ poolehoidjateks olid tantsutüdrukud, kes pidevalt oma lemmikmeeskonna nime hõikasid. Mäng algas Tähele edukalt. Skoori avas Heikki Hintikka. Kaks väravat lõi Jani Ahonen, kes ka võistkonna parimaks tunnistati. Initsiatiivi ei õnnestunud Tähel siiski haarata, teine kolmandik kaotati 1:2 ja kolmas 1:3 ning lõpptulemusena jäädi vastasele alla 3:5.

Tagasiteel Jõgevale arutasid Tähe liikmed kaotuse põhjusi. “Eks pall ole ümmargune ja saalihoki puhul ka auklik,” ütlesid mõnedki sportlased, kes vaatamata ebaedule olid säilitanud huumorimeele.

“Kui konkreetset mängu objektiivselt hinnata, tuleb tunnistada, et seekord mängisime allpool oma üldist taset ja olime kuidagi uimased. Järgmises finaalmängus tuleks ehk senisest rohkem tähelepanu pöörata taktikalistele küsimustele,” arvasid enesekriitiliselt Tähe esindusmeeskonna eestvedajad Marko Saksing ja Lauri Hõim.

Laupäeval, 19. aprillil kohtuvad Tähe esindusmeeskond ja TTÜ/Team Exel kolmandas finaalmängus spordikeskuses Virtus. Loodetavasti aitab koduhalli miljöö Tähele võistlemiseks reibast ja optimistlikku meeleolu luua. Finaalkohtumised kestavad kuni ühe vastase kolmanda võiduni.

Tähe ja TTÜ on saalihoki Eesti meistrivõistlustel kuldmedali pretendentideks juba kuuendat hooaega.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus