Maskikohustus on omaks võetud

Teisipäevast avalikes siseruumides kehtestatud maskikandmise kohustus tundub Jõgevamaal olevat kanda kinnitanud. Valdavalt on poekülastajad tähelepanelikud ning käivad kaupluses maskiga. Ka käte desinfitseerimise nõudest peetakse kinni. Kui pelgalt nädal tagasi oli olukord umbes pooleks, kus pooled külastasid avalikke kohti maskiga ja teised mitte, siis nüüd on pilt märksa ühtlasem. See annab märku, et kohustus hakkab vaikselt kanda kinnitama.
Neljapäeva hommikuse seisuga oli Jõgevamaal tehtud 87 testi, millest kolm osutus positiivseks. Jõgevamaal on seega neljapäevase seisuga 31 haigusjuhtu. Seega on Jõgeva maakond Saaremaa ja Hiiumaa järel tagantpoolt aktiivsete haigusjuhtude nimekirjas kolmas.
Kui piirangutest kinni pidada ja enda poolt kõik anda, võib loota, et järgmised nädalad kujunevad vähemalt Jõgevamaal rahulikumalt. Ent see nõuab iga elaniku individuaalset pingutust.
Ent esimene advent on tulekul ning külma ja kõledasse pooltalve hakkab tasapisi valgust ja soojust tulema, sest esimesel advendil saab süüdata juba esimese küünlaleegi. Seega võib nädalavahetusel sussid aknale sättida ja jõuluehted välja otsida. Sest kui olukord on keeruline, aitab oma keskkonna ilusamaks muutmine vähemalt rahulolutunde parandamisele kõvasti kaasa. Ja kuna selle aasta trendid on looduse ja rahulike värvide poole, aitab see tuua omajagu meelerahu. Seda on tänavu aga väga, väga vaja.

blog comments powered by Disqus