Marten Liiv lõpetas Pärnu rullimaratoni teisena

Pühapäeval sõideti Pärnu kesklinnas tänavuse EMT Rullituuri neljas etapp. 42 km pikkusel Pärnu Rullimaratonil oli Adavere uisutajatest parim teisena lõpetanud Marten Liiv. 

2,1 km pikkusel ringil sõidetud maratonil sõitis juba üsna distantsi algul teistel eest ära pealinlane Kert Keskpaik. Tänavuse rullituuri liider, Viitna ja Tabasalu maratonid võitnud Keskpaik edestas poolel maal järgnevaid juba poolteise minutiga ning lõpujoonel oli tema edu tuuri avaetapi võitnud Marten Liivi ees kaks minutit ja seitse sekundit. Kolmanda koha sai Lauri Koort, kes jäi Liivist maha 32 sekundiga. Teistest adaverelastest oli Mart Markus neljas ning Aleks Luik seitsmes.

Naistest sai Pärnus võidu lätlanna Laima Kaufina, kellele järgnesid venelanna Jevgenia Radionik ja Enel Kõrva. Poolmaratonis jõudsid adaverelastest kümne parema hulka kuuendana lõpetanud Kermo Voitka ja üheksanda koha saanud Tuuli Vaher.

Nelja rulluisumaratoni järel on üldkokkuvõttes 4008 punktiga tabeli tipus Kert Keskpaik, tuuri mullune võitja Marten Liiv kaotab talle 48 punktiga. Järgnevad Kaspar Kaljuvee, Maksim Visotsky (Läti), Lauri Koort, Mart Markus, Aleks Luik jt. Naistest on kokkuvõttes esikolmikus Jevgenia Radionik, Enel Kõrva ja Diana Kaareste. Adaverelastest on Marleen Sarap kokkuvõttes 21., Sandra Alusalu 23., Mariin Sarap 24. ning vaid ühel etapil osalenud Saskia Alusalu 31. kohal. Vähemalt ühel etapil on siiani tulemuse kirja saanud 166 meest ja 45 naist.

EMT Rullituuri viies etapp toimub 27. juulil Jõhvis.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus