Marten Liiv ja Saskia Alusalu võistlesid Heerenveenis

Nädalavahetusel Hollandis Heerenveenis toimunud kiiruisutamise MK-sarja neljandal osavõistlustel teenis Saskia Alusalu taas MK-punkte ühisstardiga sõidus, tavadistantsidel näitasid aga nii Marten Liiv kui ka Saskia Alusalu rekorditelähedasi aegu.

Eesti parim meeskiiruisutaja Marten Liiv jõudis MK-punktidele taas kõige lähemale pühapäeval sõidetud 1000 meetri distantsil, kus sai ajaga 1.10,87 B-divisjonis 34 osalenu seas 14. koha. Esikoha saanud venelasele Ruslan Murašovile kaotas 19aastane adaverelane 1,63 sekundiga, üheksanda kohaga viimase MK-punkti teeninud rootslasele David Andressonile aga 32 sajandikuga.

“Tundsin end sõidu ajal väsinuna, kuid siiski suutsin välja pigistada maksimumi,” lausus adaverelane.

Ka laupäeval läbitud 1500 meetris mahtus Marten Liiv B-divisjonis 30 osavõtja hulgas esimesse poolde, lõpuaeg 1.50,14 andis talle 15. koha. MK-punktid jäid sel distantsil 52 sajandiku kaugusele. “Arvan, et see oli üks minu parimatest 1500 meetri sõitudest, kuna tehniliselt tundsin ennast hästi,” märkis Liiv.

Rahule jäi Marten Liiv ka reedel 500 meetris sõidetud ajaga 36,09 sekundit, mis tõi talle B-divisjonis 30 startinu hulgas 25. koha. MK-punkt jäi 0,57 sekundi kaugusele.

Ka Eesti naiste kiiruisutamise esinumber Saskia Alusalu võttis Heerenveenis konkurentidelt mõõtu kolmel distantsil.

Laupäeval sai 22aastane Alusalu korealanna Kim Bo-Reumi võiduga lõppenud ühisstardiga sõidus 22 osalenu hulgas 16. koha. Lõpufinišis kaotas ta kiirematele veidi rohkem 13 sekundiga, lõpukoht tõi aga Alusalu kontole 12 väärtuslikku MK-punkti.

Vaid üks koht jäi Saskia Alusalul MK-sarja punktikohast puudu 5000 meetri distantsil, punkti teenimiseks oleks tal aga tulnud välja sõita uus rahvusrekord. Eesti rekordist vaid 1,25 sekundit aeglasem lõpuaeg 7.32,06 andis eestlannale B-divisjonis 15. koha. Esikoha võitnud hollandlanna Carlijn Achtereektest jäi Alusalu maha 24,59 sekundiga, 14. koha eest viimasena MK-punkti teeninud hiinlannast Jiachen Haost aga vaid 2,21 sekundiga.

Laupäeval osales Saskia Alusalu ka 1500 meetri sõidus, kus lõpuaeg 2.04,70 andis talle B-divisjonis 22. koha.

Kiiruisutamise MK-sari jätkub jaanuari lõpus Berliinis, 6.-8. jaanuarini selguvad Heerenveenis peetavatel Euroopa meistrivõistlustel aga uue aasta esimesed tiitlivõistluste medaliomanikud.