Marimarta edu tagavad populaarsed reklaaminäod

Jõgeva vallas Koimula külas tegutsevas Marimarta osaühingus kavandatakse tänavu maasikate korjamist juuli viimaste nädalateni. Põllumajandusettevõtte edukuse huvides peetakse oluliseks, et marju müüks inimesed, keda ostjad hästi tunnevad.


Osaühingu Marimarta reklaami- ja ostu-müügijuht Janika Lindsalu märkis, et tänavu loodetakse põllult maasikaid korjata kaheksa korda. „Ühelt põllult on marju tulemas poolteist nädalat. Maasikapõldusid oleme suurendanud kuue hektari võrra. Töögraafikuga läks ka nii, et päev pärast seda, kui istutamise lõpetasime, algaski esimene korjamine, sel hooajal siis 15. juunil. Korjamise kavatseme lõpetada juuli teiseks pooleks. Kevadel rajatud istanduselt alustame korjamist juuli lõpupoole, seega venib maasikaaeg lausa augusti teise poolde välja,“ märkis Lindsalu.

Lindsalu sõnul soosis tänavust maasika-aastat ka möödunud talv. „Lund ja külma oli piisavalt. Kevad kulges paljutõotavalt, õitsemine läks ilusasti. Mõneti tegi liiga põud mai teisel ja juuni esimesel poolel. Nii on marjad ehk võrreldes eelmise aastaga, kui oli hästi palju vihma,  väiksemad ja vähem mahlased, kuid selle-eest magusamad. Sarnane olukord oli ka 2016. aastal, siis sadas 26. aprillil vihma ja seejärel alles 9. juunil. Muide, maasikasaagi perioodi arvestataksegi õitsemisega. Kui maasikas kolm nädalat õitseb, siis on ka sama palju marjaaega,“ selgitas Lindsalu.

OÜ Marimarta müüb maasikaid ennekõike Koimula külas paikneva põllu ääres, kus ostjaid ootavad punane telk ja reklaamplakat tekstiga „Siit põllult tuleb Marimarta maasikas“. Paljudele meeldib osta maasikaid ajal, mil vahetult käib korjamine traktoritega, mida on võimalik pealt vaadata. See on just kui ekskursioon maasikapõllul ja omaette atraktsioon. Kastide tõstmisel ja kaalumisel on usinasti abiks tütar Marta. „Tema hooleks on kiirel maasikahooajal ka meie majapidamise korras hoidmine. Samuti oleme kohal Jõgeva turul, kus  traditsiooniliselt käib kauplemas meie tütar Mariliis, kelle järgi Marimarta maasikad ära tuntakse. Alati polegi ehk kõige olulisem koht, kus müüakse, vaid see, et müüjat hästi tuntakse  ning teatakse, et tema käest saab head kraami,“ sõnas Lindsalu.

Janika Lindsalu käib ise maasikaid müümas Haapsalus. „Kedagi teist sinna saata ei saa, sest inimesed tunnevad mind. Tavaliselt ei lähe esimesel päeval müük kõige paremini. Ostjaid koguneb rohkem, kui jutt levima hakkab, et Jõgevamaalt toodud maasikad on juba turul. Tuttavaid Haapsalu kliente on alati hea kohata. Samuti müüme maasikaid Türil ja firma juhataja Margus Lindsalu viib neid ka Tallinna hulgiturule, kus kauplemine käib öösiti. Maasikat tuleb palju ja kõike ei jõua jaeklientidele turustada,“ selgitas Lindsalu.

OÜ Marimarta kasvatab ka tomateid. „Valmistame tomatimahla, mis käesolevaks hooajaks on juba otsa saanud. Viimase koguse ostis Põhjaka mõis Järvamaalt. Nõudlus mahla vastu kasvab ja nüüd ootame uut saaki, mis võiks tulla hea, sest saime taimed istutada õigel ajal ja soodsate ilmadega,“ ütles Janika Lindsalu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus