Maksusüsteem võiks maapiirkonna ettevõtjaid soosida

Olen Kasepää valla põliselanik ja siinse samovaride ja vanausuliste muuseumi perenaine. Mina pooldan koduomavalitsuse ühinemist Mustvee linnaga. Soodsama maksupoliitika korral rakendaksin Kasepää vallas tööle oma firma, mis tegeleb küünelakkide valmistamisega.  

Minu hinnangul on Kasepää vallal väga loogiline ühineda Mustvee linnaga. Paljud siinsed elanikud kasutavad Mustvees pakutavaid teenuseid. Peaks mõtlema ka tasuta bussiühendusele Mustvee ja Kasepää vahel, sest paljud meie kandi inimesed käivad praegu asjaajamistel siiski Tartus.

Suuremate omavalitsuste eelis on kindlasti professionaalsema teenuse kättesaadavus ja spetsialiseeritum tööjõud ning väiksemad võimalused korruptsiooni tekkimiseks ja põlvkondadevaheliste vastuolude mõju ulatumiseks tänapäeva, mille tagajärjeks ka umbusaldused.

Leian, et praegustes majandusoludes ja maksupoliitika korral ettevõtjatele ühinemine olulisi muutusi paremuse poole kaasa ei too. Minu arvates tuleks selleks maksupoliitika maaettevõttele soodsamaks muuta.  

Kasepää kant  on suuremate keskuste suhtes ääremaa ja logistiliselt märkimisväärselt problemaatiline piirkond. Ma ei näe praegu varianti, kuidas saaks Kasepää vald praegustes tingimustes kuidagi ettevõtluste tekkimist elavdada. Omavalitsusel pole isegi vaba tootmismaad, kõik on riigi oma.

See, mida praegu plaanitakse, ei too ettevõtteid maale. Kui tulumaks laekub sinna, kus töötad, soosib see veelgi rohkem linnaelu.

Minu meelest peaks riik maksusüsteemi maapiirkonna ettevõtjatele soodsamaks muutma.  Siis saaksid ettevõtted võimalikud tootmised maapiirkondadesse tuua  Kui maksud oleksid väiksemad, siis, võttes kokku logistikakulud, võiksin kaaluda näiteks oma küünelakke tootva ettevõtte maale toomist.

VERONIKA KOOKMAA, ettevõtja

blog comments powered by Disqus