Maavalitsustele tehakse ühesugused veebilehed

 

Tuleva aasta jaanuariks saavad kõik Eesti maavalitsused uued veebilehed, mis on senistega võrreldes lihtsamad ja arusaadavamad.

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler on pidanud vajalikuks maavalitsuste veebilehtede üleviimist ühtsele süsteemile üldise väljanägemise, infoarhitektuuri, sisuhaldussüsteemi ja tehnilise platvormi osas.

“Praegu kasutuses olevate kodulehtede probleemiks on erinevad infoarhitektuurid ja tehnilised lahendused, turvalisus, teenuste ja toimingute käsitlemine,” märkis Jõgeva maavalitsuse infotehnoloogia  peaspetsialist Nevel Paju, kes  osales Viljandis toimunud nõupidamisel, kus räägiti maavalitsuste veebilehtede ühtse kujunduse vajalikkusest.   

Paju märkis, et  ühtsetele  kodulehtede juures on positiivne sarnane ülesehitus ja võimalus info kiiresti leida. Oma valida ja kujundada on uus leht aga värvide ja taustapildi poolest. “Maavalitsuse uus koduleht hakkab paljuski sarnanema Jõgevamaa omavalitsuste kodulehtedega,” ütles Paju.

Tema sõnul  muutuvad kodulehed kodanike jaoks  kindlasti lihtsamaks ning arusaadavamaks.

Tekib ka juurde võimalusi kasutada mitmeid e-teenuseid, ilma et kodanik peaks maavalitsusse kohale tulema. Veel on edaspidi rohkem võimalusi reklaamida maakonnas toimuvaid üritusi,” lisas ta.

Paju kinnitusel võetakse sisehaldussüsteemis kasutusele omavalitsuste teenuseportaali käigus valminud tarkvara. “Disaini põhjad on ka kõikidel maavalitsustel ühesugused. Ainuke erinevus on, et iga maavalitsus kasutab oma maakonna värve ning pilte. Iga maavalitsus on oma kodulehe haldaja ning koostööpartneriks on OÜ Smartlink, kes on ka kodulehe koostaja,” rääkis IT-spetsialist.    

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus