Maarja-Magdaleenaski otsiti laulupärleid

Traditsioon korraldada igal kevadel laste lauluvõistlus “Laulupärlike” on Tabivere vallas juba üsna soliidses eas.  Siis kogunevad sealsesse rahvamajja laululapsed valla mõlemast koolist ja lasteaiast ning muusikakooli laulustuudiost. Et aga Maarja põhikooli õpilasedki enne valla laulukonkurssi esinemist harjutada ja pisut ka võistelda saaksid, korraldati juba teist aastat ka oma kooli “Laulupärlike”, mis sai tänavu teoks 10. aprillil.

“Idee autor on kooli muusikaõpetaja Liia Koorts ja võistluse korraldasime rahvamaja saalis, kus lapsed juba terve eelneva päeva mikrofoni laulmist harjutada said. Oli näha, kuidas mikrofoni esialgu pisut peljati, kuid varsti osati sellega sõbralikku koostööd teha. Osalejaid oli peaaegu kõikidest klassidest, kokku kakskümmend viis lauljat.  Võistlusest sündis väga ilus ja meeleolukas kontsert, saal oli rahvast täis ja publikut oli tulnud kaugemaltki,” rääkis Maarja rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg. 

“Me ei jaganud  seekord osalejaid vanusegruppidesse, vaid kõik  kakskümmend viis laululast esinesid klasside kaupa  ja selgitasime välja tublimad, kes Tabiverre edasi võistlema pääsevad. Tore, et lastel jagub julgust ja laulurõõmu ja nende oskused on võrreldes möödunud aastaga ka tublisti täienenud,” rääkis Liia Koorts.

Žürii koosseisus  Rauno Koorts (H. Elleri nimeline Tartu muusikakool), Anne Otsus (Maarja rahvamaja) ja Kati Kadi Sõster (Maarja põhikool) otsustas, et  21. aprillil Tabiveres toimuvale  Laulupärlikesele” pääseb Maarja koolist  võistlema kolmteist laululast. Need on  Avelin Jakovlev, Henri Poolak, Kätlin Saalits, Joosep Treier, Evely Goldberg, Calli Polli, Kalmer Kukk, Kristina Reetmarie Pärtin, Marjanne Treier, Alger Ansip, Gerli Parm, Leho Laurend ja Janne Kase.

Lauljaid saatis klaveril Vladimir Karjalainen.

Kõik võistlusel-kontserdil osalenud said Maarja rahvamajalt tänukirja ja šokolaadi, edukamatele andis Maarja kooli õppealajuhataja Kersti Kont üle väikesed meened.

Tuleval laupäeval on aeg Tabiveres rahvamajas otsustada, kes igast vanuserühmast maakondlikku võistlusvooru edasi pääseb.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus