Maarja-Magdaleena maleturniirist

Laupäeva, 19. märtsi hommikul kogunes Maarja rahvamajja seltskond malehuvilisi. Oli ju selleks ajaks välja kuulutatud Paul Kerese mälestusturniir males. Tulid need, kes tahtsid mängida ja kes võistlust jälgida, ning oli ka tervitajaid.

Tervitussõnad ütles Tabivere Rahvaspordiklubi juhatuse esimees Toomas Rosenberg, kes andis ka lühiülevaate Paul Kerese tegevusest ja esitles oma ajaloolist märkmikku, kuhu ta on aastakümnete jooksul kogunud Eesti tuntumate maletajate autogrammid.

Keresest rääkis ka Eesti Maleliidu juhatuse liige Ants Prii, kes aktiivse osalejana oli ka üheks turniiri läbiviijaks. Tabivere valla poolt tervitas maletajaid vallavolikogu esimees Sirje Simmo.

Malet tuldi mängima mitmelt poolt Eestist, kokku sai osalejaid maagiline arv – kolmteist. Nende hulgas oli ka üks naismaletaja ja üks 8aastane malemänguhuviline, kes võrdselt kogenud mängijatega malelaua taga nuppe liigutas.

Turniir toimus šveitsi süsteemis, mängiti kaheksa vooru. Esikoht läks tallinlasele Toivo Hinrikusele, teiseks jäi Ants Prii Jõgevalt ja kolmandaks Kaiaverest pärit praegune tartlane Vello Metsoja. Metsoja sõnul on Maarja rahvamajas ka endistel aegadel malemänguvõistlusi korraldatud, kuid seekordne oli üle pika aja siiski esimene. Oldi üheo nõul, et maleturniiride traditsiooni tuleks jätkata.  

Maleturniir toimus koostöös Tabivere Rahvaspordiklubi ja Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsiga.

ENN PÄRTELPOEG

blog comments powered by Disqus