Maapäeval tutvustati kohalikku toitu

Jõgevamaa esindus pakkus 7.-9. augustini Järvamaal Säreveres peetud Eesti Külade XI Maapäeval  koduste retseptide järgi ja maakonna ettevõtetes valmistatud suupisteid, tutvustas piirkonna vaatamisväärsusi ja seltsielu ning  osales mitmetel mõttetalgutel.

Jõgevamaalt osales Eesti Külade XI Maapäeval 21liikmeline delegatsioon. Rongkäigus marssisid maakonna esinduse eesotsas riigikogu liige Aivar Kokk , Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse aseesimees ja Sadala Külade Seltsi juhatuse esimees Pille Tutt ja Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson.

Ühenduse esimees Liia Lust osales rongkäigus liikumise Kodukant üle-eestilise juhtkonna koosseisus.

Esimesel päeval pakkusid maakondade esindused telkides kohalikke toite.

“Pakkusin kodus küpsetatud leiba, mida kutsun kodutalu järgi Hundi talu leivaks. Leib oli tehtud linnasejahust, üks leivasortidest sisaldas pähkleid, päevalilleseemneid ja kuivatatud jõhvikaid, teise lisandiks olid kooritud kanepiseemned,” rääkis Adavere Mõisa Seltsi eestvedaja Evi Rohtla. Samuti võis meie maakonna telgis maitsta Peipsi ääres kasvatud kurke. Riigikogu liige Aivar Kokk küpsetas soolaseid ja magusaid pannkooke.

“Nii paljudele inimestele polnud ma korraga pannkooke küpsetanud,” tunnistas ta.

“Iga maakonna sädeinimesed osalesid tutvumiskäikudel mitmetes Järvamaa külades. Jõgevamaalased külastasid Väätsat. Osalesime ka ideeretkedel ehk mõttetalgutel, kus räägiti tööhõivest maal, õppivast külast, turvalisusest, linna ja maa kogukondade koostööst,” ütles Liia Lust

“Olin kuulamas ja kaasa rääkimas ideeretkel Järvamaa Vao külas. Rääkisime tööhõivest. Huvitav ja kasulik oli kuulda, kuidas selle paiga elanikud on leidnud tööd kohalikus lasteaias, rahvamajas.”

Maapäeva raames sai teoks ka ettevõtmine  “Elav raamat”, kus huvilised said kutsuda mõnekümneks minutiks enda juurde avaliku elu tegelase, esitada talle küsimusi  ja avaldada oma arvamust.

“Mul tuli olla “elavaks raamatuks” väga mitmetele inimestele. Ennekõike sooviti küsida ja kaasa rääkida maaelu arengu ja sotsiaalsetel teemadel,” ütles  Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus