Maamessil on Jõgevamaa ettevõtjatel käed-jalad tööd täis

Täna kestval kahekümnendal maamessil on Jõgevamaa ettevõtetel ja asutustel olnud äärmiselt kiired ning töised päevad. Veel kella neljani saavad külastajad vaadata üle aegade suurimat väljapanekut ning uurida, mis meie ettevõtetel neile pakkuda on.

Põllumajandustehnika müügiga tegeleval Jõgevamaa firmal Sike Agri on messil üks suuremaid väliplatse. Noor ettevõte, mis on tegutsenud vaid aasta ja paar kuud, on ennast selle ajaga nii hästi üles töötanud, et ei jää masinate valikul alla ka suurfirmadele.

Kahe päeva jooksul on Sike Agri platsil enim huvi äratanud Soome päritolu Mepu kuivatid, mille kohta laekus müügimeestele küsimusi lademetes. Kuigi messi eesmärk on peamiselt enda tutvustamine ja kontaktide kogumine, said Sike Agri mehed poolteise päeva jooksul  ka nii mõnegi müügitehingu kinnituseks käed löödud. 

Sordiaretajatelt osteti kartul esimeste tundidega

Sordiaretusinstituudi väliplatsil, kus müüdi kahel eelmisel messipäeval seemnekartulit, käis pidevalt vilgas äri. Varajane kollane müüdi läbi lausa esimese tunniga. Mõlemal päeval said Sordiaretuse Instituudi müügimehed kogu oma kaubast lahti. Palju nõutud `Jõgeva kollastŽ sel aastal messil paraku ei pakutud. Sordiaretajad lubasid, et peatselt on tulemas ka päris uus kartulisort, kuid täpsemalt sellest veel rääkida ei soovitud.

Nende sisehallis asuvas boksis tunti kõige rohkem huvi köögiviljaseemnete vastu. Uudistoodetena pakuti ka maheseemet ning seemnepoodides üldiselt defitsiitset kaalikaseemet. Instituudi asedirektor Pille Ardel ütles, et kaalikat Euroopas laiemalt eriti ei teata, kuid kes teab, see oskab seda  juurvilja ka hinnata. “Isegi staarkokk Jamie Oliver on kaalikat süüa soovitanud,” nentis ta.

Ardeli kinnitusel on maheseemnete kasutamine praegu tõusev trend. “Need, kes tegelevad mahekasvatusega, peaksid maha panema ka maheseemned,” sõnas ta. Neid seemneid küsivad ka  väikeaiapidajad, sest just viimastel aastatel on inimeste teadlikkus tervislikust toidust tõusnud ning endale ja perele soovitakse ikka kõige paremat köögivilja. 

Plaanis läbi viia tõukeratta teatesõit

Jõgevamaa Koostöökoja boksis näitab ennast ligi kümmekond Jõgeva maakonna väikeettevõtet. Koostöökoja tegevjuht Aive Tamm selgitas, et nende ülesanne pole messil otseselt midagi müüa, vaid tutvustada messikülastajatele oma maakonna ettevõtteid. Veel lisas Tamm, et messil ongi ettevõtetele  olulisem kogemus ning uute kontaktide leidmine kui lihtsalt suur läbimüük.

Teiste hulgas oli koostöökoja boksis esindatud Tormas tegutsemist alustav Vene Hoov, Tabivere vallas tegutsev Sepamäe talu ja ka MTÜ M.A.R.S.S, kelle eestvedaja Merike Rekor tutvustas külastajatele ka innovaatilist tõukeratast Kickbike.

Juba praegu saab Tabivere Vabaajakeskusest neid tõukerattaid rentida, seal on olemas kuus ratast. Merike Rekoril on plaanis viia 19. ja 20. augustil läbi tõukerataste teatesõit, mis läbib maakonna kõiki kolmeteistkümmet omavalitsust. 19. augustil antakse Tabivere Vabaajakeskuse eest start ja liigutakse  Puurmani suunas, kus neid ootab Puurmani valla esindus. Nemad võtavad tabiverelastelt rattad ning liiguvad edasi Põltsamaa poole jne. Ideaalis läbitakse kahe päevaga kõik kolmteist omavalitsust ning teatesõit päädib stardipaigas Tabiveres peoga.

Koostöökoda ning ka kõik teised ettevõtted ootavad külastajaid Maamessile ka täna.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus