Maakonnas on tulemas orienteerumispäevakud

Tänavu 23. mail algavad Siimustis lahtise rajaga orienteerumispäevakud. Kokku peetakse kolm üritust, neist kaks jääb sügisesse ning need viiakse läbi Kuremaa terviseradadel.

Orienteerumispäevakuid hakkab korraldama Jõgeva spordiklubi Visa eesotsas Toomas Pussiga.

Esimene orienteerumispäev saab teoks 23. mail Siimustis. Start avatakse Siimustis kell 14 ja see jääb avatuks kella 18-ni. Seega saavad osaleda ka täiskasvanud, kes lõpetavad töö kella 17 paiku.

Toomas Puss ütles, et asula vahel tabab taiplik laps hoonete, taastatud alade ja tänavavõrgu asetuse, kui ta pöörab kaardi õigetpidi ette. Stardis teeb Puss õpilastele ka väikese proovi ning näitab kõik ära. “Loodan, et tuleb ilus ilm ja päike paistab,” lisas ta.

Bussiring alustab nii Mustveest kui ka Puurmanist kell 15. Bussiga saavad soovijad Siimustisse, pärast võistlust, kui  kõik õpilased on rajalt tagasi jõudnud, viiakse lapsed ka tagasi. “Lastel on huvitav ja põnev ning küllap nad saavad ka omavahel suhelda. Hiljemalt kella 18-st peaksid nad hakkama koju sõitma,” lisas korraldaja.

Orienteerumine on õpilastele tore seiklus looduslikus keskkonnas. See annab eriti kevadisel ajal emotsionaalse laengu ning arendab vaimselt ja kehaliselt.

Ajavõtt ja raja läbimise kontroll toimub elektrooniliselt, pärast finišit saab osaleja arvutist väljatrükitava tulemustelehe. Korraldajatelt saab infot telefonil 5556 8233. Orienteerumispäevakuid toetatakse Leader-meetmest.

8. mail korraldab Järvamaa orienteerumisklubi orienteerumispäevaku Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ümbruses. Start avatakse sellel päeval kell 17.

Kaitseliidu eestvedamisel korraldatakse aprillis ja mais kord nädalas orienteerumise algõpetuse kursusi Siimusti lauluväljaku metsas, noored kogunevad kell 16 ja täiskasvanud kell 18. Õppused tulevad 19. ja 25. aprillil, mai kuupäevad selguvad hiljem. Kontakti tasub hoida Noorkotkaste ja Kodutütarde organisatsiooni esindajatega.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus