Maakonna tervisepäeval osales üle kolmesaja inimese

Jõgevamaa maavalitsuse terviseedenduse peasspetsialisti Eha Anslani sõnul oli perepäeva eesmärgiks tuua inimesed kodunt välja ? liikuma ning tavapärasest rohkem oma tervisele tähelepanu pöörama.

Kuremaal oli avatud ujula, jõusaal, samuti auru- ja leilisaunad. Samas jagati ka algtõdesid ujumaõppimiseks, toimus jõusaali näidistreening, osaleda sai vesiaeroobika treeningus.

Eha Anslani sõnul võib tervisepäeva lugeda kordaläinuks: Kuremaa ujulasse tuli üle kahesaja huvilise, aktiivsed olid suured pered.

Lisaks kohalikele inimestele oli külastajaid ka kaugemalt, näiteks Saare, Kasepää, Torma ja Pajusi vallast. “Tore oli see, et mitmed inimesed, kes varem ujuda ei osanud, tundsid end pärast ujumise algõpetuse saamist vees palju kindlamalt,” ütles Anslan.

Palju elevust tekitas päästeteenistuse demonstratsioonesinemine, mõnedel julgematel õnnestus ka tuukriülikonda selga proovida. Päästetöötajad näitasid ka, kuidas uppujat päästa ja kunstlikku hingamist teha.

Spordiliidu Kalju tegevjuht Uno Valdmets ütles, et Põltsamaal oli huvi perespordipäeva vastu kahjuks oodatust tagasihoidlikum. Põltsamaa ujulas käis vaid 24 inimest, Felixhallis ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võimlas aga külastajaid praktiliselt polnud, kuigi spordiinstruktorid olid kohal. Adavere rahva huvi peredega kodust välja tulla oli tunduvalt suurem, kooli võimlas sportis päeva jooksul poolsada inimest.

Eha Anslani sõnul tahetakse ujumisele pühendatud tervisepäevi korraldada ka edaspidi.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus