Maailmakoristuspäeva meeskond kutsub prügikohti kaardistama

Enne veel, kui 15. septembril ligi 150 riiki üle maailma Eesti juhtimisel maakera puhtamaks koristamist alustavad, on kõik oodatud appi prügikohti kaardistama. Selleks fikseeritakse mobiilirakendusega WorldCleanupapp kaardile kõige prügisemad paigad ka Eesti metsades ja randadel.


Prügi kaardistamine on väga tähtis sissejuhatus maailma ajaloo suurimale kodanikualgatusele, mis on saanud alguse Eestist ja mida veidi rohkem kui kuu aja pärast  siit juhitakse.

Kaardistamise eesmärk on luua nn prügi andmebaas, et näha probleemi ulatust. See on vajalik info teadlastele, kes saavad selle põhjal analüüsida ja välja töötada lahendusi, kuidas prügikoguseid vähendada. Selleks on kokku pandud eraldi ülemaailmne Teeme Ära teadlaste meeskond, kes hakkab kogutud andmetega edasi töötama.  

Maailmakoristus on Eesti riigi suurim kingitus maailmale meie riigi 100. Sünnipäeval. Meil kõigil on põhjust selle algatuse nimel eriliselt pingutada. Seetõttu on meil kõigile suur palve – palun tulge aidake meil üles leida just teie kodukoha lähedal asuvad kõige suuremad prügihunnikud.

Prügi kaardistamine on lihtne. Selleks tuleb alla laadida WorldCleanupapp, kaardistada looduses liikudes teele jäävad prügihunnikud, teha rakendusega foto, märkida prügi asukoht ja koostis ning laadida andmed üles.

Eesti koristusmeeskonna juhi Raimo Matvere sõnul saab prügi kaardistamist ühendada näiteks ettevõtete ja asutuste suvepäevade, koolitus- ja motivatsioonipäevade või meeskonna ettevõtmistega. „Kaardistamine on väga oluline, sest selle põhjal saame panna paika koristuspäeva plaani, kuhu ja kui palju inimesi koristama saata,” kutsus Raimo Matvere kõiki inimesi, ettevõtteid ja riigiasutusi kaardistamisega liituma.

„Samuti on kõik teretulnud 15. Septembril, et anda oma väärtuslik panus koristuspäeva õnnestumisse,” lisas Matvere, kelle sõnul plaanitakse Eestis keskenduda peamiselt metsadele aga ka mererandadele ja järvede-jõgede kallastele.

Koristuspäev saab teoks koostöös Eesti maaomanike, kohalike omavalitsuste, jäätmekäitlejate, Eesti ettevõtete ja elanikega.

EVA TRUUVERK, Maailmakoristuspäeva juht

blog comments powered by Disqus