Kassi tapnud mees läheb vangi

Tartu maakohus tunnistas 2. detsembril 22aastase Hendri Lillepooli kokkuleppemenetluses süüdi kassi tapmises ja mõistis talle koos teiste kuritegudega ühe aasta ja nelja kuu pikkuse vangistuse, millest kohe tuleb tal kanda neli kuud, teatas lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik. Eelvangistuses viibis ta lisaks kolm päeva. Ülejäänud vangistus tuleb Lillepoolil kanda tingimisi kaheaastase katseajaga, mille jooksul peab ta täitma kriminaalhoolduse kontrollnõudeid. Lisakohustusena ei tohi ta katseajal tarvitada alkoholi.

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistas meest kolmes tänavu toime pandud kuriteos. Süüdistuse järgi tappis selle aasta 16. novembril mees Pajusi vallas Vägari külas laste nähes tema teele jäänud kassi. 13. veebruaril lõhkus ta Jõgeval maha 37aastase mehe kasutuses oleva korteri ukse ja tungis ebaseaduslikult sisse. 13. märtsil peksis ta Jõgeval ühes korteris 39aastast meest tekitades talle mitmeid vigastusi.

“Samavõrd kui on taunitav igasugune vägivald inimsuhetes, nii on lubamatu loomade julm kohtlemine ja surmamine. Olen rahul, et ka looma avalikus kohas ja laste silme all tapnud inimene on saanud jõhkra teo eest reaalse vanglakaristuse,” märkis lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Anneli Hinto.

Vanglasse peab Lillepool minema vahetult enne jõule ehk 22. detsembril.

Samuti tuleb tal kannatanule hüvitada omavolilise sissetungiga tekitatud kahju ja tasuda menetluskuludena 1014 eurot. Lillepooli on kriminaalkorras karistatud ka varem, tal on varguste eest kaks kehtivat karistust.

Vooremaa