Lühidalt

Eesti Spordiveteranide Liidu meistrivõitlused kergejõustikus

See jõukatsumine toimus juuni viimastel päevadel  Jõgeval. Meie maakonna spordiveteranid kogusid 15 esikohta, 21 teist ja 13 kolmandat kohta.

Kolme kullaga (kuulitõuge, kettaheide ja odavise) oli edukaim Silvi-Mai Eerma.  Villu Ojassalu oli parim 100 ja 200 m jooksus, Heino Põldoja ja Tauno Kure vastavalt 400 ja 800 ning 1500 ja 5000 m jooksus.

Lisaks sellele sai Ojassalu II koha kuulitõukes, kettaheites ja odaviskes, III koha raskusheites; Põldoja II koha 1500 m jooksus, Kure III koha 800 m jooksus. Võistkonna noorim, 37aastane Peep Päll jooksis välja kiiremad ajad 100 ja 200 m jooksus, sai II koha kuulitõukes.

Kuulitõukes olid oma vanusegruppides tublimad Vello Soomets ja Andi Einaste. Kettaheites jäi üle 80aastaste meeste grupis võitmatuks Evald Veedla. Heas vormis oli 61aastane mitmekordne sangpommi mitmevõistluse maailmameister Ülo Kuusk.

Neli hõbedast autasu sai 82aastane August Koni  (kuulitõuge, odavise, vasara- ja raskusheide).

Veel jõudsid mitmel alal esikolmikusse Urve Rillo, Evi Bender, Uno Valdmets, Hille Kirpu, Kalle Kangur ja Ain Raadik.

Parim naisveteran neil võistlustel oli viie esikohaga 12-kordne veteranide maailmameister Leili kaas Raplast, parim meesveteran 8 esikohaga Anatoli Sillari Tartust.

Jõgeva maakonna spordiveteranide eriauhinna pälvisid Nora Kuti Tartust ning Hilja Bakoff ja Arnold Almers  Viljandimaalt.

Head tööd tegid peakohtunik Hanno Koll, peasekretär Epp Hoovi, vanemkohtunikud Toomas Rosenberg, Rainer Võsaste, Tiiu Õunap, Rein Jõeveer.

Humoorikas ja lahe oli kommentaator Aare Ilves. Kõige enam kiidusõnu pälvis perekond Säärits. Pereisa Aimur oli valmistanud imeilusad medalid, ema Ave koos pisipoegadega autasustas tublimaid võistlejaid.

Kolmikvõit bridzhis

Selle aasta meistrivõistluste mängud bridzhis paaridele on kulgenud väga tasavägiselt. 30 voorust on praeguseks mängitud 18. Tagasihoidlikult alustanud mullune meisterpaar Viirelaid-Kapp on jõudnud viimase kolme vooru võiduga ühele pulgale seniste liidritega, kelleks on K. Ojassalu-Mekšun ja V. Ojassalu-Sutt.

Loksalased kurnis parimad

Traditsioonilisel Põltsamaa pargi kurnivõistlusel olid osavaima käe ja teraseima silmaga loksalased Mihhail Jefremov ja Evald Stranberg.  Meie maakonna võistlejaist oli üle 70aastaste hulgas teine Einar Paabo, 50-69aastastest sai kolmanda koha Vaige Ant.

Eskus mängiti saskut

Viimane saskuturniir Esku küla kõlakojas tõi võidu Otto ja Kaljo Ojassalule. 15. juulil algusega kell 18 mängitakse seda mängu Kuningamäel Peeter Kallasmaa kardiklubi kohvikus. Tund varem tõugatakse sealsel muruplatsil kuuli.