Lühidalt

Kabeuudiseid

Jõgeva kabeklubi korraldab alates aprillist kord kuus oma seeriaturniiri.

Esimesel sellelaadsel (64) oli kaks tosinat osalejat.

Parimad olid Uno Plakk ja Enno Eerma võrdselt 14 punktiga, kolmas Algo Laidvee 13 punktiga. Võrdselt 11 punkti said Sulev Luht ja Andres Kuusk. Plusspoolele jäid veel Heldur Laumets, Kaarel Ots ja Paul Evard.

Võistkondlikult olid paremad tartlased skooriga 56:53.

Maakonna meistrivõistlustel 100-ses kabes osales 9 meest.

Seitsme võidu ja ühe viigiga tuli meistriks Uno Plakk. Teine oli  meister Enno Eerma ning kolmas-neljas Jaan Peets ja Kaljo Siimer, punkte vastavalt 12, 10 ja 10.

Võistkondlikult oli Jõgeva linn parem vallast 28:27.

Väga esinduslik oli II Vara kabeturniir OÜ Kaarli auhindadele. Nii tartlased kui Jõgevamaa külalised olid esindatud võrdselt 12 võistlejaga (naised ja mehed).

Naiste laual oli parim Aili Visnapuu Tartust 11 punktiga. Järgnesid Riina Jaanuska, Aime Laur ja Linda Pensa, punkte 9, 7 ja 7.

Mehed mängisid 9 vooru. Parimad olid Eesti meistrid Uno Plakk ja Enno Eerma, punkte mõlemal 15. Kolmas oli Gennadi Popmann Tallinnast 12 punktiga, neljas-viies tartlased Algo Laidvee ja Mihhail Lazarev.

Võistkondlikult (6+1) oli Tartu parem Jõgevast 77: 72.

SULEV LUHT

Arnold Kivik seeniorpaaride Eesti meister

iii

Jõgeva bridzielu taaselluärataja Arnold Kivik on viimastel aastatel edukalt võistelnud ka Tartu bridziklubis. Neil päevil tuli ta koos tartlase Valter Raudmetsaga Eesti seeniorpaaride (50 aastat ja vanemad) meistriks.

OSKAR PURI

iii

Jõgeva-Põltsamaa 23:19

iii

Pühapäeval toimus järjekordne kahe linna vaheline mõõduvõtmine males, seekord Põltsamaa kultuurikeskuses. Väljas oli 15 mees-, 2 nais- ja 4 noormängijate paari. Kahevoorulises jõukatsumises sai kumbki vastane oma käikude nuputamiseks ühe tunni mõtlemisaega partii kohta.

Jõgeva edule panid aluse mehed jõuvahekorraga 19,5 : 10,5. Naiste ja noormängijate laudadel saatis edu põltsamaalasi, kes kogusid 8,5 punkti Jõgeva 4,5 vastu.

Oli põnevust ja hasarti ning kindel soov järgmisel aastal Jõgeval jälle kokku saada.

ANTS PRII

blog comments powered by Disqus