Loomapark tänas sõpru

“Projektirahade eest oli hea loomaparki käivitada küll: aedu ehitada ja loomi sisse tuua, aga pärast seda tuli neid ka söötma hakata ja selleks paraku keegi enam projektiraha ei andnud,” ütles loomapargi projektijuht, Eesti Metsaseltsi esimees Kaupo Ilmet. “Tänu headele sõpradele ? era- ja ametiisikutele ning mittetulundusühingutele oleme end siiski ära majandada suutnud.”

Lisaks igapäevamuredele on loomapargil ette tulnud ka ootamatuid probleeme ja neidki on aidanud lahendada sõbrad. Möödunud aasta mais murdis torm näiteks Elistvere pargis maha mitu põlispuud ning kannatada said rebase-, põdra- ja karuaed.

“Loomaparki haldaval metsaseltsil avariifondi pole ja projektiraha pole üleöö mingi valemiga võimalik saada, nii et oleksime olnud püsti hädas, kui meil poleks sellist head sõpra nagu keskkonnaminister Villu Reiljan, keda me võime lausa oma kuldsponsoriks tituleerida. Tänu temale saime kiiresti aedade parandamiseks 20 000 krooni,” ütles Kaupo Ilmet, lisades, et loomapark on hakanud siiski juba ka ise päris kenakest piletitulu teenima: möödunud aastal käis Elistveres ligemale 60 000 külastajat ning piletiraha kogunes 251 300 krooni.

Tänuks abi eest kingiti Villu Reiljanile Eesti Metsaseltsi tellimusel valminud videofilm “Elu läbi metsa”. Meeneid ja tänusõnu jätkus ka teistele sõpradele-abilistele. Järvamaa Kabala metskonna metsnikule Janek Kukele anti muu hulgas üle loomapargi suurima asuka, karu Karoliina raamitud pilt: selle metskonna maadelt Karoliina viis aastat tagasi ju leitigi.

“Kui külamehed ta põllult leidsid, oli ta üsna kõhnuke ja hädine: ema oli tal arvatavasti kuidagi otsa saanud. Kõigepealt toodigi ta meie garaa˛i. Panime ta igaks juhuks kanalisse, et ta plehku ei saaks panna. Pärast viisime mõmmiku ära metskonda. Kes teab, mis temast muidu oleks saanud, aga kuna Kabala metsaülemaks on Kaupo Ilmeti poeg Elor, siis teadsime hästi, et siin, Elistveres on loomapargi näol olemas karule uueks koduks sobiv paik,” ütles Janek Kukk.

Karoliina ajutine “kasuisa” on vähemalt korra igal suvel koos perega Elistveres oma kasvandikku vaatamas käinud. Sõbrapäevalgi olid tal abikaasa Maire ja tütar Karmen kaasas.

Hingetoitu tõi sõbrapäeval Tartu tudengite folkansambel Sinimaniseele. Ihutoiduks pakkus loomapargi pererahvas oma naabrite, OÜ Reinu Toidukaubad küpsetatud soolast ja magusat kringlit ning Saare Saialillekeskusest pärit ürtidest keedetud teed.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus