Linnavalitsuse hoone saab kaasaegsema väljanägemise

Praegune linnavalitsuse hoone ehitati 1980. aastate lõpus teenindusmajaks ning sellest ajast pole maja välisilmet tänapäevasemaks muudetud.

“Üks maakonnakeskuse olulisemaid ja sagedamini külastatavaid hooneid peab igati kaunis ja soliidne olema. Mõistagi on ilule, puhtusele ja heakorrale pidevalt tähelepanu pööraval linnavalitsusel vaja selles suhtes ka ise eeskuju näidata. Seetõttu alustasimegi linnavalitsuse maja välisseinte soojustamist, krohvimist ja värvimist,” ütles abilinnapea Aare Olgo.

“Värvideks valisin välja sinakad ja rohekad toonid. Ühtlasi pidasin silmas, et linnavalitsuse hoone edaspidi võimalikult pilkupüüdev oleks,” ütles projekti koostanud arhitekt Sirje Haavel osaühingust Sirje Projektbüroo.

Tööde teostaja konkursil parima pakkumise teinud aktsiaselts Jõgeva Ehitus uuendab tänavu linnavalitsuse hoone fassaadi ja Suure tänava poolse külje. Teiste külgede uuendamine jääb aastatesse 2008-2009. Aktsiaseltsi juhataja Tiit Saarva sõnul jõutakse tänavu planeeritud töödega valmis suve lõpuks.

Abilinnapea Aare Olgo sõnul ehitatakse tänavu valmis ka kaldtee, et linnavalitsusse ka ratastooliga sisse pääseks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus