Linnamäe krossiklubi lõpetab laupäeval hooaja supikrossiga

Sel laupäeval antakse Linnamäe krossirajal start järjekordsele supikrossile, millega pannakse punkt ka tänavusele krossihooajale. Traditsiooniliselt sõidavad supikrossil väga erinevate oskustega sõitjad ning huvilised saavad sõitu vaadata täiesti tasuta.

 

Eraldi starditakse neljas masinaklassis: rajale lähevad ATV-d, quadracerid, soolotsiklid ja külgvankriga tsiklid. ATV-de klassis saavad eraldi arvestuses võidu sõita ka naised. Eile pärastlõunaks oli võistlustele end registreerinud juba üle kolmekümne sõitja ning end registreerida saab vaid täna kella 15.00-ni Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni kodulehel www.msport.ee.

Algselt ainult Linnamäe krossiklubi liikmeile mõeldud meelelahutussündmus on nüüdseks saanud populaarseks juba paljude ümberkaudsete motospordihuviliste jaoks ning ka osalejatering on aastatega laienenud. Heaks traditsiooniks on jäänud see, et pealtvaatajate käest piletiraha ei küsita ning külma- ja näljatõrjeks pakutakse vaatajatele sooja suppi.

Linnamäe krossiklubi liige ja ühtlasi ka rajameister Taavi Laur kinnitas, et rada on võrreldes möödunud aastaga samasugune. Kui suvisel šõu-motokrossi sündmusel oli stardipaik viidud raja keskele, siis laupäeval asub see ikka harjumuspäraselt raja kõrval eraldi alal. Sõit käib mööda pikka rada ning muudetud on sel veidi vaid metsavahelist lõiku.

Üle paari aasta on supikross tänavu ka korralik mudas kärnatamine, sest nädalavahetuseks lubavad sünoptikud pigem plusskraade. “Kahel eelmisel aastal  on olnud sõitmine rohkem kuiva ilmaga, aga sel korral saab ikka korralikult poris kaevata,” nentis Taavi Laur. Juhul, kui maa on laupäeva hommikul külmunud, ei ole see sõitjatele takistuseks. Taavi Laur sõnas, et isegi külmunud pinnal on võimalik sõita, kuid ta ei usu siiski, et laupäeval temperatuur miinustes on. Korraldajad on Linnamäe klubi kodulehel kinnitanud, et supikrossi sõidetakse kindlasti ilmaga.

Supikross on ka krossihooaja lõpusündmus. Hooajale tagasi vaadates jäävad Linnamäe motoklubi eestvedajad sellega rahule. Sel suvel viidi esmakordselt Linnamäel läbi šõu-motokrossi sündmus, kus rajal näitasid oskusi USA-st pärit maailmatasemel krossisõitjad. Ka järgmisel aastal on Linnamäe krossirajal plaanis šõu-motokross läbi viia ja selle  kandepinda püütakse laiendada ka mujale Eestisse.

 

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus