Linna kunstikogu täienes

Linnapea soovis küll, et näitusel oleksid üleval olnud ka kunstikogusse ostetud tööd, ent paraku ei sobinud need autori meelest kuidagi kokku väljapaneku üldise laadiga. Seepärast näitas linnapea publikule akvarellide väiksemõõdulisi reproduktsioone.

?Ühest küljest on minu tööde linna kunstikogusse ostmine mulle suur au,? ütles Elita Järvela. ?Teisest küljest toob see kaasa kohustuse oma taieseid sagedamini kodulinnas näidata: viimasel ajal olen oma töid näidanud kas Palamusel või suisa Eestist väljaspool. Praegu eksponeeritakse minu ja veel mitme eesti akvarellisti töid näiteks Leedus.?

Mõlemad kunstikogusse ostetud tööd on autori enda hinnangul sümbolistlikud, ainult et üks on uuem, teine kuulub natuke varasemasse loomeperioodi.

Jõgeval on Elita Järvela tegutsenud 1986. aastast: esialgu Jõgeva Ühisgümnaasiumi kunstiõpetajana, seejärel Jõgeva Laste- ja Noortekeskuse ringijuhina ja viimased kümmekond aastat Jõgeva kunstikooli õpetajana. Muu hulgas on ta aastaid juhendanud kunstikooli avatud stuudiot.

Elita Järvela on neljateistkümnes autor, kellelt linna kunstikogusse taieseid on ostetud. Esimese kunsti aastaostu tegi Jõgeva linn 1995. aastal. Praegu on linna kunstikogus taieseid 24.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus