Libedaga olid sõidukid kauem teel

Nädala alguses kooli või tööle ruttavad inimesed pidid bussiga tavalisest kauem teel olema või ühissõidukit kauem ootama, sest osa kõrvalteid olid väga libedad.

Jõgevamaa Ühistranspordikeskuse juht Heldur Lääne ütles, et mõnes kohas pidid bussid tõesti sõitma vaid 30-40 kilomeetrit tunnis, sest kiiremini lihtsalt polnud võimalik. “Mõnel juhil võisid liinilt tulles ka käed väriseda, aga meil on kõik kogenud mehed, õnneks midagi hullu ei juhtunud,” oli Lääne rahul. Tõsiselt libe oli Tabivere kandis ja mõni teelõik jäigi liinibussil seetõttu vahele.

“Kui ikka oli väga libe, siis buss sisse ei keeranud. Võis olla nii, et hommikupoolikul ei saanud sõita, aga korra päevas käidi küll kõik kohad läbi,” tunnistas Lääne.

Kolmapäeval muutusid teed tema sõnul karedamaks. Sõiduaeg võib pisut pikeneda, aga nii libe enam ei ole.

Mis puudutab libedusetõrjet, siis on vedajatel suusõnaline kokkulepe teemeestega, et nad annavad väga libedatest lõikudest teada. Siis tullakse appi.

Samasugune kokkulepe kehtib Lääne sõnul ka tuiskude ja tormide ajal, kus tee seisundi nõuded ei taga teatud kohtades ööpäeva jooksul õieti mingit liiklust.

“Siis helistatakse ja aidatakse, lihtsalt inimlikult tullakse vastu,” lisas ühistranspordikeskuse juht.

Heldur Lääne kinnitusel on tänavune talv väga raske ka sellepärast, et lund on väga palju ja lumevallid kõrged. “Liiklusolud on äärmiselt keerulised olnud, teed jäävad lihtsalt kitsaks, aga bussid on suured ja laiad,” tõdes ta, rõhutades, et liiklejatel tuleks väga tähelepanelik olla.

“Praegu on tõeline talv ja see on meie kliimale täiesti omane,” nentis Lääne.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus