Lätlased lahkusid saalihokiturniirilt kahe karikaga

Noorte karikaturniiril Jõgeva CUP  olid mängimas spordiklubide Jõgeva Tähe, Jäneda, Saku Fortuuna, Rubene ja Pargauja poiste võistkonnad. Traditsiooniks muutunud võistluse korraldas spordiklubi Jõgeva Tähe.
Meeskonnast Jõgeva Tähe  88 olid võistlustules  Keio Kanna,  Rainer Kalde, Toomas Peterson, Raido Moor, Tammi Kivi, Targo Treial, Timmo Zimmermann, Villem Teras, Künther Põldmaa, Tõnis Vainomäe, Marko Lehtme ja Martin Tali. Esimestes mängudes võitsid Tähe poisid Jäneda Spordiklubi ja Saku Fortuunat  Läti võistkonnast Rubene oldi tugevamad 3:2. Sama võistkond oli  Tähe 88-le vastaseks ka finaalmängus, mis kulges algul tasavägiselt.  Palli ei õnnestunud väravasse lüüa kummalgi karikapretendendil.  Põhiaeg lõppeski viigiliselt 0:0.  Lisaajal õnnestus Läti saalihokipoisil aga pall väravasse lüüa ja oma meeskonnale võit tuua.
«Vastasvõistkonnal oli rohkem õnne,» iseloomustas mängu käiku kapten Keio Kanna.  Ka Rubene kapten Kristas Priede  arvas, et lätlaste võidus mängis olulist rolli ka juhus. Priede sõnul on Rubene Jõgeval korraldatud karikavõistlustel osalenud kaks korda.
Võistkonnast Tähe 91 mängisid karikaturniiril  Gerno Rebane, Mart Laansalu, Martin Moortis,  Sander Kinks, Artur Rimkevicius, Siim Selgis,  Martin Rebane , Andres Vaabla, Helvis Koort, Steven Heinola, Margo Traks ja Keio Kalm. Laupäeval alistas Tähe Jäneda spordiklubi meeskonna 3:2, kellele pühapäeval jäädi aga alla  6:2.   Võistkonnale Pargauja kaotati aga 14:0.Üldkokkuvõttes pälvis Tähe 91 kolmanda koha.
«Lätlased on igati tugevad vastased. Nad mängivad kiiresti ja oskavad hästi söötu anda. Meil tuleb neid oskusi veel kõvasti harjutada,» lausus  Artur Rimkevicius. Spordiklubi Jõgeva Tähe juhatuse esimees ja treener Marko Saksing märkis, et  Läti võistkondadel aitab edu tagada seegi, et  Lätis korraldatakse noorteliigas sagedamini mänge.
1991. aastakäigu arvestuses olid Läti saalihokipoisid taas võidukad. Pargauja võitis Jänedat 13:3.  «Tõsiseks kordaminekus ja mõneti ka üllatuseks tuleb lugeda ka seda, et me üldse finaali pääsesime,» ütles Jäneda kapten Carol Viiding. 
Jõgeva Tähe tütarlaste võistkond mängis laupäeval ja pühapäeval  sõpruskohtumise mänge  Rubene neidudega. Esimene mäng kaotati 1:0. Teine võideti 3:1 ja kolmas kaotati 3:2.


JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus