Läti odaviskajad võtsid Jõgeval kaksikvõidu

Pühapäeval Jõgeva linna staadionil peetud Jõgeva aastapäevavõistluse peaalaks oli meeste odavise, kus treener Heiko Väät ja lootustandvad Eesti odaviskajad pidid tunnistama lõunanaabrite Andris Kovalsi ja Andis Ansiknši paremust.

iii

Lisaks eelmainitud võistlejatele oodati Jõgevale ka eksmaailmameistrit Andrus Värnikut, kuid viimasel hetkel otsustas mees osalemisest loobuda. Veel võistluste eelõhtul oli ta kinnitanud, et tuleb Jõgevale, kuid mõtles viimasel hetkel siiski ümber.

Juba avakatsel näitas Kovals, mis mehega tegu, lennutas oda tublisti üle seitsmekümne meetri ja sai tulemuseks 74.83 meetrit. Ka Heiko Väät ei jätnud midagi juhuse hooleks ning viskas  esimesel katsel 67.98, mis kindlustas talle avakatsete järel teise koha. Anskiš jäi esimesel viskel Väädile 38 sentimeetriga alla ning hoidis seega kolmandat kohta.

Teisel katsel suutsid tulemust parandada vaid neljandat kohta hoidnud Ranno Koorep ja viiendal kohal olnud Jann Rakaselg. Kolmandal katsel said tulemuse kirja kõik võistlejad. Oma tulemust parandasid võistluste liider Kovals, kes viskas oda 75.34 meetri peale ja Ranno Koorep, kes jätkas viskeid tõusvas joones, visates 64.60. Üle kuuekümne meetri suutis oda lennutada ka Roman Pankov, kes sai tulemuseks 61.22.  Tulemuse 59.60 sai kirja ka Paul Orgmets, kelle kõik senised katsed olid ebaõnnestunud.

Üle 80 meetri ei jõutud

Võistluse pikima viske, 78.08, saavutas Kovals oma eelviimasel katsel.Viienda katse tulemusega 68.18 tõusis Heiko Väät teisele kohale. Kuuendal katsel ei jätnud Anskinš midagi juhuse hooleks ning lennutas oda üle 69 meetri, tõrjudes Väädi uuesti kolmandaks.  Suurest pingutusest hoolimata pidi Väät leppima kolmanda kohaga, sest viimasel katsel ei saavutanud ta tulemust üle 69 meetri. Võistluse võitja Kovals püüdis visata oda üle kaheksakümne meetri, kuid Jõgeval kahjuks seda tulemust ei tulnud. Tänavu on Jõgeval üle 80 meetri visanud Mihkel Kukk ja Andrus Värnik, kes BIG Kuldliiga avavõistlusel kordas sentimeetri pealt staadionirekordit, milleks on 82.00. Sama tulemuse viskas siin aasta tagasi Vadims Vasilevskis.

Pühapäevase võistluse kaks parimat olid lätlased Andris Kovals, kes ületas võistlejatest ainukesena seitsmekümne meetri joone, ja Andis Anskiš. Parima eestlasena sai kolmanda koha Jõgevalt pärit odavisketreener Heiko Väät. Ilusa võistluse tegi ka Ranno Koorep, kelle kõik katsed edenesid tõusvas joones ning noormees jõudis oma isiklikule rekordile päris lähedale. Siiski pidi Koorep sel korral leppima tulemusega 66.62 meetrit ja võistluste neljanda kohaga.

Auhinnaraha vähenes poole võrra

Lisaks odaviskeässadele võistlesid Jõgeval ka noored kergejõustiklased. Üheks põnevamaks võistluseks kujunes poiste A-klassi kuulitõuge. Kõige stabiilsemalt tõukas kuuli Sakala spordiklubi poiss Kevyn Mäekivi, kelle parimaks tulemuseks jäi 12.90 meetrit, kusjuures kõik tema katsed läksid arvesse.  Seevastu sai TÜ ASK noormees Jarmo Andressoo kirja ainult ühe tulemuse, milleks mõõdeti 13.98 meetrit ja mis tagas talle ka esikoha. Indrek Reisberg tõukas parimaks tulemuseks 13.14 meetrit teisel katsel ning sarnaselt Andressoole ülejäänud katsed noormehel ebaõnnestusid. Siiski sai Andressoo esimese ning Reisberg teise koha ning Mäekivi pidi leppima kolmanda kohaga.

Pühapäeval anti Jõgeval üle Kuldliiga võistluste Jacpot, mis läks jagamisele kolme selle hooaja edukama sportlase vahel.  150 000 krooni jagati ära kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko, Gerd Kanteri ja Sirkka-Liisa Kivise vahel. Sel aastal olnuks auhinnaraha 300 000 krooni, kuid viit etappi ei võitnud keegi. Seega vähenes auhinnaraha poole võrra  ning jagunes kolme sportlase vahel, kes olid võidukad neljal etapil.