Lastekirjanduse teemalise viktoriini võitsid Adavere lapsed

Võitnud võistkonda kuulusid Saskia Alusalu, Grete Küppas ja Teele Juhkam. Eesti ja muu ilma lastekirjandust tundsid nad nii hästi, et kogusid 57 punkti 60 võimalikust. Vaid punktiga jäi neist maha Pisisaare Algkooli võistkond koosseisus Keidi-Anet Lavrikov, Martin Krass ja Kairi Asu. Kolmandaks tulnud Esku Lasteaed-Algkooli võistkond (Jaanika Jõesoo, Angelika Niki?ina ja Merili Tamm) kogus 51 punkti.

3. aprillil oli aga seitsmel Jõgevamaa lapsel võimalus osaleda lasteraamatu päeva tähistamisel ja Nukitsa konkursi pidulikul lõpetamisel Tallinnas Rahvusooperi Estonia talveaias. Nukitsa konkurss on teatavasti Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse poolt iga kahe aasta tagant korraldatav lugejaküsitlus, mille käigus lapsed ise hindavad kahe konkursi vahel ilmunud eesti lasteraamatuid ja nende illustratsioone. Laste hinnanguid kogutakse enamasti raamatukogude abiga.

“Nukitsa konkurssi on korraldatud 1992. aastast alates. Kui esimestel aastatel pidime väga palju tööd tegema, et lapsi hääletama saada, siis nüüd Nukitsa konkurssi üldiselt juba teatakse,” ütles Rutt Rimmel Põltsamaa lasteraamatukogust.

Ent uudisraamatute soovitusnimekirju tuli raamatukogutöötajatel muidugi ka nüüd koolides levitada, sest ilma raamatuid lugemata-nägemata pole ju hääletada võimalik. Ühtekokku avaldas oma arvamust kahel viimasel aastal ilmunud lasteraamatute kohta 6845 põhikooliealist last kogu Eestist. Jõgevamaalt laekus 497 arvamust, millega oldi hääletajate arvult maakondade hulgas viies. 497 hääletaja hulgast loositi välja ka need seitse, kes Nukitsa konkursi lõpetamisele sõitsid. Ühtekokku vaatas autasustamist pealt 101 Eesti last ehk nn lasteparlament.

Nukitsa konkursi võiduauhinna ? pronksist Nukitsamehe ? pälvisid tänavu teatavasti Janno Põldma raamatu “Lepatriinude jõulud” eest ja Heiki Ernits piltide eest samale raamatule. Küllap võlgneb raamat oma populaarsuse eest osalt tänu samade autorite samanimelisele joonisfilmile.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus