Lasteaias Karikakar kohtusid kolme lasteaia lauljad ja etlejad

Kolme lasteaia ühine laulu- ja luulepäev toimus juba kolmandat. Varem on taolisi üritusi toimunud Siimustis ja Kuristal.

Karikakra lasteaiast said suuremale lauluvõistlusele edasi lasteaiasisese konkursi võitjad. Teistes lasteaedades valisid parimad lauljad välja muusikaõpetajad. Laulud õpetasid lastele selgeks Siimusti lasteaias muusikaõpetaja Silja Piir, Karikakras Merike Siirak ja Kuristal Ingrid Stamm. Luuletuste lugejad selgitasid välja rühmakasvatajad, kes lastele ka salmid selgeks õpetasid. Eakohased luuletused valisid mudilaste jaoks samuti välja nemad.

Lapsed õpivad kuulama ja teistega arvestama

Väikesi soliste ning etlejaid hindas kolmeliikmeline zürii, kuhu kuulus üks õpetaja igast lasteaiast. Hindajate sõnul oli valikut teha äärmiselt raske, kuna kõik esinejad olid väga tublid ning etteasted väga erinevad. Ometi selgitati iga vanuserühma kolm paremat ikkagi välja. «Tähtis on see, et lapsed õpiksid ka kaotama,» ütles Karikakra juhataja Mare Suviste. Samuti õpetavad taolised kontserdid lapsi ka süvenema, kuulama ja teistega arvestama.

Ürituse tähtsaimaks eesmärgiks on lastele esinemiskogemuse andmine. Huvi on ettevõtmise vastu olnud väga suur, laulu- ja luulepäevaga on tahtnud liituda ka teised lasteaiad, kuid korraldajad ei ole tahtnud ettevõtmisest suurüritust teha.

Järgmisel aastal võivad tulla eelvoorud

«Praegu on meil isegi probleem, et osalejate arv on iga aastaga kasvanud. Laste jaoks kipub ruumi juba väheks jääma,» rääkis Mare Suviste. Võimalik, et järgmistel aastatel korraldatakse enne suurt põhivõistlust ka eelvoorud.

«Räägime lastele kogu aeg, et minnakse end näitama ja esinema. See, milline koht saadakse, ei ole üldse oluline,» ütles Silja Piir. Parimatele kuulusid auhinnad ja diplomid, kuid väikeste meenetega tunnustati kõiki osalejaid.

Vahepeal, kui zürii oma otsust tegi, said mudilased mängida ja laulda koos kahe vahva ahvipärdikuga. Väike ahvitüdruk oli Karikakra endine kasvandik Kätri- Avelin Säärits ning suur tema lasteaiaõpetaja Auli Kõre.

Tulemused:
3-aastased lauljad:
I Emili Selgis (Karikakar)
II Annabel Jürgenson (Siimusti)
III Helen Alev (Siimusti)

3-4 aastased etlejad:
I Marii- Anett Lillemägi (Karikakar)
II Sten Siirak (Karikakar)
III Marcus Laasi (Karikakar)

4-5 aastased lauljad
I Sander Lillemägi (Karikakar)
II Laura Murakas (Kurista)
III Annar Oim (Kurista)

5-6 aastased etlejad
I Kadri Mehine (Karikakar)
II Karoliina ?amalova (Karikakar)
III Jarl Ein (Siimusti)

6-7 aastased lauljad
I Hindrek Reiman (Karikakar)
II Kerlyn Roosipõld (Siimusti)
III Raini Erimäe (Kurista)

7- aastased etlejad
I Elisabet Ottas, Martin Roos (Siimusti)
II Karl Rihma (Karikakar)
III Hanna- Kristiina Lääne (Siimusti)

3-5 aastaste duod- triod
I Hanna-Grete, Annabel ja Helen ( Siimusti)

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus