Lasteaiale “Karikakar” pandi teisipäeval nurgakivi

Eelmist “Karikakra” lasteaia hoonet ehitati kaheksa aastat, kuid üleeile nurgakivi saanud uus maja valmib kõigi eelduste kohaselt juba järgmise aasta septembriks. Valmimistähtaega võivad nihutada vaid käredad pakased, kuid YIT ehituse lõuna regiooni juht Aivar Tõnnis kinnitas, et 1. septembril saavad lapsed uude majja.

Septembri lõpus sõlmisid linnapea Kalmer Lain ja YIT ehituse lõuna regiooni juht Aivar Tõnnis “Karikakra” lasteaia uue hoone ehituse lepingu ning sel teisipäeval paigaldati hoonele nurgakivi. Linnapea Kalmer Lain pani terasest silindrisse hoone ehitusplaanid, mõned laste joonistused, jõulurahuläkituse, pildid endisest lasteaiahoonest ja 18. oktoobri Vooremaa ning paigutas silindri teiste asjaosaliste abiga uue hoone nurgakivisse. 

Pakasega ehitada ei saa

Lasteaiahoone projekteerinud Erik Joasaar avaldas imestust, et ideekonkursi väljakuulutamisest kuni nurgakivi paigaldamiseni on kulunud üsna vähe aega ja siiamaani on kõik sujunud ladusalt.

“Alguses tuli projekti sisse viia paar muudatust. Rääkisime linnavalitsuse liikmetega läbi ja hoone tuli muuta pisut väiksemaks,” rääkis Joasaar. Siiski takseeris ta vundamenti tunnustusega, öeldes, et reaalselt tundub tulevane maja massiivsem, kui ta seda ise ette kujutas.

Aivar Tõnnis ütles, et pärast lepingu allkirjastamist nad nurgakivi paigaldamise tähtaega ei määranud. Silmas peeti vaid valmimise tähtaega ning Tõnnise sõnul kulgeb uue hoone ehitus plaanipäraselt. “Siiamaani pole tööseisakuid ette tulnud. Kui nüüd sellist külma veel edasi peab, siis tuleb mõneks ajaks siiski töö seisma jätta,” nentis ta.  

Isegi vundamendi juures seistes tekkis kodune tunne

Lasteaia juhataja Mare Suviste oli nurgakivipaneku tseremoonial tulemusega silmnähtavalt rahul. “Kui me lastega ehitusplatsile sõitsime, siis oli selline tunne, et nüüd oleme jälle kodus, mis siis, et maja veel valmis pole,” tunnistas juhataja.

Nurgakivi paigaldamise juures laulu ja luuletustega esinenud lasteaialastest osadele jääb siiski vaid laulmise rõõm, sest osad neist lähevad juba septembris kooli.

Samas oli tseremoonial ka väiksemaid lapsi, kes sügisest juba uues majas mängida ja laulda saavad. Praegu on osad “Karikakra” lapsed asenduspinnal “Rohutirtsu” lasteaias ja osad Jõgeva ühisgümnaasiumis.

Juhataja Mare Suviste on väga tänulik ühisgümnaasiumi lahkele kollektiivile, kelle abiga on nad saanud kasutada ka kooli teisi ruume, mis pole lasteaialaste jaoks eraldatud. 

Lain: “Loodan, et Karikakrale nurgakivi panek polnud minu viimane tegu linnapeaametis.”

Täna peetaval linnavolikogu istungil on päevakorras ka praeguse linnavõimu jätkamine või ametist kukutamine. Teisipäeval uuele lasteaiale nurgakivi paigaldanud linnapea Kalmer Lain sõnas, et loodab ikkagi linnapea ametis jätkata.

“Loodetavasti volikogu liikmed arvestavad sellega, et Jõgeva linnas on välja kuulutatud praegu kehtiv jõulurahu. Jõgeval võiks luua pretsedendi, et jõulude ajal ollakse mõistvad. Võiks ikkagi kokku leppida ja ka pärast jõule koos valitsema jääda, sest uute valimisteni on ainult kümme kuud. Pole eriti mõistlik hakata nüüd võimu vahetama, sest see seiskab päris mitmeid käimasolevaid protsesse,” tõdes Lain, kes loodab, et “Karikakrale” nurgakivi panek pole tema viimane tegu Jõgeva linnapeana. Lain kinnitas, et tagasi astuda pole tal plaanis — pole põhjust.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus