Lasteaed saab ruumi juurde

Lasteaia juhataja Aune Sepa sõnul käib praegu sanitaarremont maja vasakpoolses tiivas,  kus ühe rühma ruumid ei olnud vahepeal laste kasutuses. Seal tegutses EELK Äksi Andrease koguduse pühapäevakool ja piibliring, kellele võimaldati nüüd ruum maja hooldekoduosas. Kaasajastatakse ka rühmaruumid 3-4 aastastele, sest sellises vanuses lapsi on lasteaias kõige rohkem.

Aune Sepa sõnul võimaldab ruumide renoveerimine alates 1. aprillist avada uue rühma. “Hetkel on Tabivere lasteaias 88 last. Kolm rühma tegutseb peamajas ja üks rühm Maarja-Magdaleena külas. Seitse-kaheksa last ootab praegu järjekorras, uut rühma on kindlasti juurde vaja. On normaalne, et  valla lasteaias peab kõigile vajajaile koht olema. Tabivere valda kolib elama aina rohkem noori peresid, järelikult suureneb ka laste arv,” rääkis lasteaia juhataja.

Tabivere vallavolikogu esimehe Kajar Lemberi sõnul kulub  lasteaiahoone renoveerimiseks kokku miljon krooni, millest 350 000 krooni saadakse toetusena Hasartmängumaksu nõukogu kaudu ja ülejäänu peab leidma omavalitsus.

 “Lisatuge investeeringuteks saame ka läbi riigieelarve ja seda  tänu rahaliitlastest Riigikogu liikmetele. Selliste lisavahenditeta oleks sel aastal ikka väga nukker seis. Kuna meie riigi tänasel valitsuskoalitsioonil puudus poliitiline tahe omavalitsuste tulubaasi suurendada, siis oleme üle aastate jälle olukorras, kus valdade kulud kasvavad oluliselt kiiremini kui tulud.

Ka Tabivere vald pole viimastel aastatel eelarve kokkupanemisega nii hädas olnud kui tänavu ja kahjuks peame kaugesse tulevikku lükkama mitmed olulised investeeringud. Samas on lasteaia näol tegemist siiski positiivse sõnumiga nii lastele kui ka nende vanematele ja selle üle on ikka hea meel,? tõdes Lember.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus