Lapsed said uusi teadmisi märgaladest

 

Kevadel korraldas Keskkonnaamet 6.klasside õpilastele märgalade teemalise loomingukonkursi. Jõgevamaal laekus toona 18 kunstitööd ning hääletamise tulemusel valiti suvisesse õppelaagrisse meie maakonna tublimad loodushuvilised.

Jõgevamaa lastelaager toimus 31.maist 2.juunini Endla ja Alam-Pedja looduskaitsealal. Õpilased olid Vaimastvere Põhikoolist, Jõgeva Gümnaasiumist ja Kiigemetsa Koolist. Tegevus laagris oli väga õpetlik ja sisukas.

Õpiti koos Anneli Ehlvestiga limuseid ja vee-elustikku. Tutvuti tigude eluga, uuriti mida nad söövad ja kuidas liiguvad. Korraldati ka tigude võiduajamine.

Piret Valge tutvustas Endla looduskaitsealal olevaid allikaid ning Männikjärve raba, kus noored õppisid kuulama vaikust ja nautima loodust.

Siinkirjutaja tutvustas Alam-Pedja looduskaitseala ja Urmas Sellis õpetas märgalade linde. Tutvuti sookure ja haigru ning kotkaste elulaadiga. Praktilise tööna käidi vaatlustorude ja binoklitega ka linde vaatlemas. Kogu tegevust saatsid keskkonnamängud. Laagrikultuuri juurde käivad lõkkeõhtu ja mängudeõhtu. Meie lõkkeõhtul tehti tuli üles tulepulga ning kasetohuga. Mängudeõhtul pandi proovile noorte leidlikkus ja meeskonnavaim.

Loomekonkurss ja laager Elan ja kasvan märgalal” pakkus midagi  uut kõigile huvilistele. Konkursil osalemise eest said kõik osalejad mälestuseks seljakoti. Laagrilised said teadmiste laiendamiseks lisaks ka raamatud. Valikus oli väga erinev looduskirjandus.

Tublimate väljaselgitamiseks tegime laagris õpitu kohta viktoriini. Noored said auhinnad ise valida. Neli tublimat said eesõiguse. Need tublid olid: Anita Maasalu Jõgeva Gümnaasiumist, Lelii Aare Vaimastvere põhikoolist, Rimante Valancauskaite Jõgeva Gümnaasiumist ja Anne-Mai Raudsepp Kiigemetsa Koolist. Teised tublid laagrilised said valima loosi tahtel. Kõigile laagrilistele jääb mälestuseks ka CD-plaat laagri piltidega.

Noorte rahulolu toimunu kohta kinnitab Andrea lause Järgmisel aastal teete sellise laagri 7. klassidele onju!? No siis saame taas sellisesse huvitavasse laagrisse!”

Püüame sellest 6. klasside konkursist ja laagrist teha Jõgeva ja Tartumaa traditsioonilise ürituse. Käesoleval aastal sai see tore üritus teoks tänu Keskkonnainvesteeringute keskusele.

i

RIIN JUURMA, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist

blog comments powered by Disqus