Lapsed olid lastekaitsepäeval Jõgeva staadionil

Laupäeval toimus Jõgeva linna staadionil teistkordselt laste kergejõustikupäev, millega märgiti ka rahvusvahelist lastekaitsepäeva. Peakorraldajad olid maadlustreener ja ettevõtja Rauno Lehtla ning Jõgeva põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja ja kergejõustikutreener Piret Koll.


Mõlemad korraldajad jäid kergejõustikupäevaga väga rahule, sest staadionile tuli koos vanemate, õpetajate või treeneritega sadakond last.

Rauno Lehtlat innustas võistlust korraldama Rakvere mitmevõistluspäeval oma lastega käimine ja Jõgeva noorte edukas esinemine seal. Eeskujuks samuti ka Gustav Sule mälestusvõistlustel toimunud laste mitmevõistluspäev.

Lapsi ka kaugemalt

Siinset võistlust ei korraldatud mitte ainult Jõgeva lastele, vaid osaleda võisid kõik soovijad. Nii oligi külalisi Tartust, Tallinnast ning mujaltki. Suurem enamus lapsi oli muidugi Jõgevalt ja selle lähedalt.

„Jõgeva lastel ei ole midagi häbeneda, tulemused on ju korralikud,“ ütles Rauno Lehtla, kes treenerina tunneb Jõgeva spordihuvilisi lapsi päris hästi. „Kohalikke oleks vabalt võinud kolm-nelikümmend rohkemgi olla. Jõgeva staadion sai paar aastat tagasi remonditud ja siin peaks võistlema, vananeb ja amortiseerub ta ju nii ehk naa, seega tuleb võistlusi korraldada,“ arvas Lehtla .

Peakohtunik Piret Koll oli väga tänulik ilmale, sest vihma korral oleks lihtsalt telkide ja varjualustega väga keeruline võistlust korraldada. Nentides, et Jõgeva hea staadion vajaks ikkagi staadionimaja, milleta on keeruline.

„Jäin kergejõustikupäevaga rahule, sest lastevõistlustel ongi tavaliselt niipalju osavõtjaid,“ selgitas Koll. „Jooksudes muidugi rohkem, aga meil olid kavas ka tehnilised alad. Eks see üritus oligi mõeldud kergejõustikualade tutvustamiseks. Me ka näitasime ja õpetasime lapsi, kes polnud varem üht või teist ala teinud,“ rääkis peakohtunik.

„Päris ilusaid tulemusi oli, aga nad on veel nii väikesed ja meie peamine eesmärk on ikka võimalikult palju lapsi spordi juurde tuua, seega numbritele nii väga me ei keskendu,“ arvas Piret Koll.

Medalid innustavad

Markus-Lion Räitsak, kes võitis omavanuste (2008-09. aastal sündinud) poiste hulgas nii kõrgushüppe kui kuulitõukevõistluse ja jäi ülejäänud aladel teiseks, oli võistlustega väga rahul.

„Kõiki alasid teen. Ema pakkus, et võiksin siia tulla. Trennis käin jäähokis, saalihokis ja vahepeal ka korvpallis. Igal aastal olen käinud erinevatel kergejõustikuvõistlustel. See on siin väga tore võistlus, saab palju alasid teha ja medaleid saab ka,“ rääkis Jõgeva põhikooli poiss Markus-Lion pärast võistlust Vooremaale.

Suurtest ettevõtetest toetasid lastevõistlust Salvest, Selver ja Würth, kohalikest Teletark, Estem Tehnikakaubad, Särkasport, Juta & Kaido, Pöörased Seiklused, Jõgeva Spordikeskus, Kaitseliidu Jõgeva malev ja Jõgeva vallavalitsus.

Järgmisel aastal jälle, on korraldajad veendunud ning loodavad võitlust veelgi kasvatada. „Mulle meeldib, kui Jõgeva ka positiivsete asjadega pildile jõuab,“ ütles üks võistluse eestvedajatest Rauno Lehtla.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus