Laaneti skandaal pole siinmail mõju avaldanud

Sel nädalal haripunkti jõudnud Keskerakonna skandaal seoses Kalle Laaneti erakonnast välja heitmisega pole pannud Jõgeva maakonna keskerakondlasi mõtlema parteist lahkumisele, vaid pigem taunitakse Laaneti käitumist.

 

Jõgeva vallavalitsuse keskkonna peaspetsialist ja Keskerakonna liige Vello Lukk märkis, et Kalle Laanet läks oma väljaütlemistega ja meedias kära tõstmisega liiga kaugele. “Kui inimesele midagi ei meeldi, siis astugu vaikselt erakonnast välja, mitte ärgu tehku sellest suurt skandaali,” arvas Lukk, lisades, et Laanet oleks pidanud oma probleemid lahendama erakonnasiseselt. “Ühtegi peretüli ei ole ju ilus meedia vahendusel avalikustada,” nentis Lukk. Ta ütles ka, et on teemat eraviisiliselt Jõgevamaa erakonnakaaslastega arutanud ning nad on üldiselt sama meelt.

Luki kinnitusel pole tema Jõgevamaa erakonnakaaslaste hulgas kuulda olnud, et keegi tahaks nüüd selle sündmuse pärast erakonnast lahkuda. “Mina astusin Keskerakonda ennekõike enda ja erakonna vaadete ühtsuse pärast. See, et nüüd on ühel inimesel erakonnaga tekkinud konflikt, mind Keskerakonnast lahkuma ei sunni,” kinnitas Vello Lukk. Tema sõnul peaks inimene ikkagi oma põhimõtetele kindlaks jääma ja erakonda ei tohiks kuuluda need, kel on mingid omakasupüüdlikud eesmärgid, mida erakonna abiga täide viia.

Samas ei pea Lukk ohu märgiks sedagi, et paljud sportlased nagu Ksenija Balta, Andres Oper ja Margus Metstak on hiljuti erakonnast lahkunud. “Ma leian, et sportlased võiksid ikka sporti teha, neil polegi aega poliitikaga tegeleda,” nentis  Lukk.

Vello Lukiga oli sama meelt ka Jõgeva linnavolikogu liige ja Keskerakonna fraktsiooni esimees Aare Olgo.

“Ma leian, et suurt erakonna lõhenemist nüüd Laaneti väljaviskamise pärast ei toimu. Eks sellised lahkhelid on ikka ebameeldivad, kuid kongressil olid demokraatlikud valimised ning nüüd pole selle pärast tagantjärele ka mõtet mingit “sissisõda” pidama hakata,” rääkis Olgo. Veel arvasid nii Lukk kui ka Olgo, et probleeme on igas erakonnas, ka IRL-is pole praegu kõik asjad korras ning alles hiljuti lahkus Isamaa ja Res Publica Liidust liikmeid. Meeste sõnul on meedia kujundanud sellest üleriigilise tähtsündmuse, mida poleks vaja olnud.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus