Kursi jahiloss saab tänavu renoveeritud

Ettevõtja Alikee Kubi kavatseb veel tänavu korraldada renoveeritud Kursi jahilossi avapidustused ning hakata ajaloohõngulises hoones pakkuma majutus- ja toitlustamisteenust ning võimalusi konverentse ja kultuurisündmusi korraldada.

Osaühingu Kursi Jahiloss juhataja Alikee Kubi sõnul ehitatakse kunagisse krahvinna Mannteuffeli jahilossi neliteist tuba, millest viis on sviidid. “Me saame korraga majutada ligi nelikümmend inimest, mis võimaldab vastu võtta ka turismigruppe,” ütles Kubi.

Hoone alumisele korrusele tulevad kontserdisaal, salong, jahisaal ja konverentsisaal.

“Kõikides saalides on võimalik kliente toitlustada, korraldada koosviibimisi ja vastuvõtte. Meie menüü hakkab koosnema gurmeeroogadest. Kokana asub tööle Ester, kes on konkursil jõudnud kaheteistkümne Eesti parema koka hulka,” rääkis Alikee Kubi. Üldse hakkab osaühingus Kursi Jahiloss tööle viis inimest.

“Vajaduse korral suudan ka ise iga töötajat asendada. Võin olla kokk ja kui tarvis, siis ka aednik või toateenija,” kinnitas ta.

Alikee Kubi hakkas vahepeal haiglana ja elumajana kasutusel olnud Kursi Jahilossi ja ümbrust korrastama üheksakümnendate aastate lõpul.

Lossi oli ta ostnud Puurmani vallalt enampakkumisel. 2006. aastast teostab renoveerimist AS Cobra Grupp, kes alustas töid uue katuse paigaldamisest. Praegu on teoksil siseviimistlustööd.  Ees ootab betoontrepi ja verandade  ehitamine, uste ja akende valmistamine ja paigaldamine.

Alikee Kubi hindas Kursi jahilossi renoveerimise maksumuseks 5,5 miljonit krooni.

PRIA toetas Leader-programmist töid  846 750 krooniga. Üheks rahastajaks on ka Alikee Kubi ettevõtluspartner, psühholoogiadoktor Gertrud Becker.

JAAN LUKAS   

blog comments powered by Disqus