Kuremaale tuuakse taas spordi tippsündmus

Tänasest pühapäevani võib Kuremaal taas korvpalli nautida, sest algab Euroopa tüdrukute korvpalliliiga (EGBL) esimene etapp. Seda ei juhtuks ilma tarmuka korraldusmeeskonnata, kelle Kuremaa ujula juhataja Raivo Tralla on kokku pannud.


Korvpallitreenerid Anneli Plaado ning Märt Tralla ja Kuremaa spordikooli juhatuse liige Kaido Alev koos Raivo Trallaga toovad terve hooaja vältel Kuremaale lisaks etappidele esmakordselt ka superfinaali, mis toimub järgmise aasta mais.

Põnevust viimaste minutiteni

„Võistkondi tuleb Soomest, Slovakkiast, Tšehhist, Lätist, hiljem lisanduvad etappidele Valgevene, Poola ja Sloveenia esindajad. Eestit esindab Tiit Soku korvpallikool,” märkis Tralla, kes tõi suure võistluse just tutvuste kaudu Kuremaale. „Olen selles sarjas oma poistega ise mänginud ja meist sai esimene Eesti võistkond, kes üldse etapivõidu sai, ” meenutas Tralla heade suhete algust.

Kuna tegemist on esimese etapiga, siis on raske üldist taset hinnata. „Eelmisel aastal oli siin U16 vanuserühmas mängimas üks Sloveenia tüdruk, kellel oli leping Ameerika ülikooliga, ” sõnas Tralla, kelle hinnangul võis noort Sloveenia tütarlast võrrelda lausa Eesti meistriliiga mõne mängijaga, sest tase oli nii hea.

Favoriidiks peab Tralla Lätit, kuid leiab, et ka Eestist välja pandud Tiit Soku korvpallikool võiks hea tulemuse teha. „Ma arvan, et siin on suhteliselt võrdne tase, ” märkis Tralla, lisades, et pealtvaatajad võivad oodata tasavägiseid mänge, kus pinge kestab viimaste mänguminutiteni.

Suure potentsiaaliga tüdrukud

Üks põhjustest, miks võistlus taas Kuremaale tuleb, seisneb selleski, et möödunud hooajal alustas Jõgeva vallas Anneli Plaado juhendamisel tüdrukute korvpalligrupp, kes teeb Tralla hinnangul kõvasti tööd. „Ma näen neis suurt potentsiaali, seda enam, et tegemist on suuremalt jaolt Palamuse tüdrukutega. Sellel ning järgmisel etapil näevad nad, kuidas mäng käib. See tuleb arengule kasuks. Jõgevamaa ei ole suutnud kõike seda, mis siin korvpallis toimub, ära kasutada, ” nentis ta.

“See on väga kõva sõna, et meil siin kodus selline turniir toimub. See pole niisama suvaline turniir, vaid väga korraliku tasemega võistlus,” kinnitas Plaado. „Sellisel turniiril osalemine annab hindamatuid kogemusi, mida treeningutel ei saa. Seepärast loodan küll, et juba järgmisel aastal mängin oma tüdrukutega turniiril kaasa. Praegu käib meid trennis 14‒16 tüdrukut ja nad on kõvasti tahtmist täis. Eesti meistrivõistlustel alustame uuel hooajal kindlasti.”

Plaado usub, et aastaga omandavad ta tüdrukud juba sellise taseme, et ka EGBL liigas kaasa teha. Siis on ka vallarahval, kellele kaasa elada.

Raivo Tralla ootab aga vallarahvast juba sel nädalavahetusel korvpallimängudele kaasa elama, et näha, millega Kuremaal tegeletakse, ja mõista, et noori spordihuvilisi ja nende tööd tuleb rohkem toetada. Puudu on Tralla hinnangul meeste võistkonnast, kelle järgi saaksid noored mängijad joonduda.

„Kui mina mängisin, oli Jõgeval kolm liigat. Täna ei toimu Jõgeval meeste korvpallivõistlusi, sest meil on vaid üks meeskond, kes mängib Tartu maakonna meistrivõistlustel ja kes kannab Kuremaa spordiklubi nime, ” sõnas Tralla.

Kuremaal toimuvaid etappe on võistlejad ja treenerid alati kiitnud. „Seda on siin lihtne korraldada, sest kõik on käe-jala juures. Majutuskoht on üle tee, toitlustus ja mängud on siin. Ka korraldajad teavad, kui kõrgel meie latt on. Kõige olulisem oleks see, et tööjaotus oleks paigas, ” selgitas Tralla.

Viimane tähendab, et kogu ajakava on minuti pealt paigas ning eksimisruumi antakse vaid paari minuti jagu. Kokku oodatakse nädalavahetuseks Kuremaale ligi 120 osalejat.

„Ega rohkem ei mahugi. Tingimusi tuleb igal aastal parandada, kui pildil tahad olla. Praegu saame hakkama, ” kinnitas Tralla.

Kuremaa on ideaalne mängupaik

EGBL president Igo Zanders kinnitas Vooremaale, et Kuremaa on noorte rahvusvaheliste turniiride korraldamiseks ideaalne paik. „Siin on parimad tingimused 13‒16aastaste noormängijate turniiride korraldamiseks, sest suuremate jaoks jääb saalipõrand veidi väikeseks. Olemasolev saal on aga väga hea kattega. Samuti annavad Kuremaale palju juurde bassein ja saunad, mis sportlastele meeldivad. Lisaks on siin väga hästi lahendatud toitlustamine, sest nagu teada, pole selles vanuses lapsi lihtne toita. Igaühel eri soovid. Rääkimata siis Kuremaast kui kaunist paigast ning sealse korraldusmeeskonna heast tööst,” rääkis Sanders.

„Usun, et näiteks Slovakkia võistkond, kes esmakordselt Kuremaale mängima tuleb, armub sellesse paika,” lisas ta.

Igo Zanders seekord ise Kuremaale ei jõua, sest samaaegselt toimub tal veel kolm turniiri Lätis. Kuid järgmisel EGBL Kuremaa turniiril, mis toimub 8.–11. novembrini, on ta kohal.

Euroopa tüdrukute korvpalliliiga (EGBL) Eesti etapid hooajal 2018/19

18.‒21. oktoober Kuremaa U13

8.‒11. november Rapla U14

8.‒11. november Kuremaa U14

17.‒20. jaanuar Kuremaa U16

31. jaanuar‒3. veebruar Pärnu U18

16.‒19. juuni Superfinaal Kuremaa U14

KERTTU-KADI VANAMB
TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus