Kuremaal peeti perepäeva

Jaanuari lõpus peeti Kuremaa ujulas Vabaerakonna eestvedamisel perepäev “Kevad südames”. Päeva peategelasteks olid Riina Hein ja Ain Lutsepp, kes vestsid mõnusas vestlusringis “Kevade” filmi tegemise aegseid mälestusi ning kõnelesid ka oma hilisemast elust.

Vestlusringi suunas Valdi Reinas, aga kõik soovijad said ka ise küsimusi esitada.

“Kevade” filmimise ajal elasid noored koos Palamusel. Tõnissoni kehastanud Aini sõnul ei olnud sõbrunemisega mingeid probleeme ning lahkhelisid tema ei mäleta. Muigega meenutas ta, et koos oli hulk teismelisi noormehi just parajas armumiseas. Teelet mänginud Riinalt uuriti, kuidas tema ennast suure hulga poiste seas tundis. Ta vastas, et nautis toredate poiste seltskonda, aga mingit armumist ta ei mäleta.

Publikut huvitas seegi, miks Ainist sai näitleja, aga Riinast mitte. Aini sõnul ei olnud tal kavas näitlejaks saada, see lihtsalt juhtus nii. Riina arvates on Ain üks oma põlvkonna paremaid näitlejaid, sest lisaks andekusele on ta ka väga töökas.

Riina lõpetas kaubatundmise erialal Tartu ülikooli majandusteaduskonna ning ta pole seda, et temast näitlejat ei saanud, kunagi kahetsenud. Ta on olnud produtsendina mitme loodusfilmi sünni juures ning huvitub ka muidu väga meie loodusest ja selle säilimisest.

Loomulikult tuli jutuks ka seriaal “Pilvede all”. Kokkutulnud tahtsid teada, mis seriaalis edasi juhtub, ning tundsid huvi, kas Ain on kodus sama tark ja leebe nagu tema kehastatud tegelaskuju seriaalis. Siinkohal jäi Ain vastuse võlgu ning soovitas muiates seda hoopis tema kohal viibivalt abikaasalt küsida.

Päriti ka Aini ja Riina suhete kohta poliitikaga. Riina ütles, et tema poliitikast ei huvitu ning valima ei lähe seni, kuni tema antud hääl võib üle minna teisele kandidaadile. Ain seevastu on täna poliitikas väga tegev. Publiku üllatuseks selgus, et keegi ei käinudki Aini Vabaerakonda kutsumas, vaid ta võttis erakonnaga ise ühendus ja avaldas soovi riigikogusse kandideerida. Teda ajendas soov, et Vabaerakond saaks parlamenti ning see soov ka täitus. See, et Ain ise riigikokku valiti, oli tema jaoks üllatus. Nüüd jagabki Ain aega riigikogu ja teatri vahel. Nagu öeldakse, kes teeb see jõuab.

Et tegemist oli perepäevaga, oli mõeldud ka lastele. Nemad said lõbusasti aega veeta ujulas. Pärast vestlusringi ühinesid nendega ka paljud täiskasvanud. Ain Lutsepp pidi aga tagasi pealinna kiirustama, et õhtul teatris esineda. Loodetavasti said kõik perepäeval osalenud turgutust nii vaimule kui ka kehale.

HELERI ILVES

blog comments powered by Disqus