Kuremaal peeti maha Vooremaa suusasõit

Meesteklass oli ainus, milles võistlejate arv kõik kolm auhinnalist kohta välja anda lubas. Võit läks Puurmani mehele Veiko Soole, kes läbis 15-kilomeetrise distantsi ajaga 53.54,2. Teine oli luualane Kalev Raudsepp (1:06.07,5) ja kolmas Kaido Kriisa Saarelt (1:10.03,8). Ainsa meesveteranina startinud Vello Pütsep sõitis välja aja 56.28,2, mis talle tegelikult meesteklassiski kõrge koha oleks taganud. Ainus naisveteran, luualanna Marje Raudsepp oli kahjuks ainus naissõitja üldse. Temagi aeg ? 1:10.35,1 ? ei jäänud meessõitjatele just palju alla.

Kuni 18-aastased noored sõitsid 10 km ja selles vanuseklassis võitis Ahti Vahtra (35.56,2) Mikk Mägi (42.41,4) ees. Kuni 14-aastased sõitsid 5 km ning Eno Vahtra võitis (21.03,5) Kristian Neemela (25.21,5) ees. Kõik neli noorvõistlejat on pärit Luualt.

Osalt jäi Vooremaa suusasõidust osavõtt nigelaks kindlasti sellepärast, et mitu kõvemat sõitjat viibisid parasjagu Euroopa metsatöötajate spartakiaadil Prantsusmaal.

“Minu abikaasa Külligi on näiteks praegu Prantsusmaal ja tal on seal päris hästi läinud: sai viienda koha. Pojad aga võistlevad täna Hansapanga noortesarja võistlusel,” ütles Vooremaa sõidu võitja Veiko Soo.

Soode pere suusatab kodumail, aga käib ka iga nädal korra-paar Otepääl treenimas. Pereharrastuseks on suusatamine ka Luual elavatele Raudseppadele ja Vahtratele. Ja ega noor inimene tänapäeval vist enam naljalt suuski alla ei panegi, kui vanemad eeskuju ei anna ja natuke tagant ei torgi. Koolis ju suusatamise kohustust kuuldavasti enam pole.

“Mina olen elus igasugust sporti teinud, aga vabas õhus jooksmist, rattaga sõitmist ja suusatamist ei vahetaks ma mingil juhul umbses saalis palli tagumise vastu,” ütles Vooremaa suusasõidu ning suusasõidust, rattarallist ja ümber järve jooksust koosneva Kuremaa kolmikürituse peakorraldaja, kultuuriseltsi Jensel eestvedaja Vello Pütsep.

Tema sõnul on Kuremaa suusarajad praegu tänu viimase nelja aasta projektipõhisele arendustegevusele nii heas korras, et need tasuks suisa passistada.

“Kuremaa rajad on väga vaheldusrikkad, parajate tõusude ja langustega. Kõrguste summa on siin vaat et paremgi kui viimasel ajal imeradadeks tituleeritud Ebavere radadel. Samas paiknevad rajad kompaktsel alal, nii et publikul on siin mugav võistlusi jälgida. Ainult soojendusrada veel puudub: kui võistlus juba käib, pole stardiks valmistujatel kusagil sooja teha,” ütles Vello Pütsep.

Möödunud sügisel said Kuremaa suusa- või õigemini terviserajad uhke värava ning piiretega stardi- ja fini?iraja, samuti paigaldati mitmesse paika radade kaardid. Nii et suusatama tasub Kuremaale minna ka siis, kui parasjagu võistelda ei saa. Laupäeval vallutasid aga pärast Vooremaa suusasõidu lõppu sealsed rajad üle-eestilisest skautide kokkutulekust osavõtnud. Ja neid oli ikka päris palju.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus