Kuremaa triatlonil osalenuid rasked olud ei heidutanud

Laupäeval toimunud Meie Liigume Medita triatlonisarja avaetapp meelitas Kuremaale 133 triatlonisõpra. Külm ilm ja jahe järvevesi erinevas vanuses huvilisi siiski väga ei häirinud – ujumisest loobus vaid mõni üksik ning nemadki ei jäänud pealtvaatajateks, vaid läbisid nii ratta- kui ka jooksudistantsi.

Kuremaa tervitas triatlonihuvilisi vihmasaju, väheste soojakraadide ning kogu võistluspäeva rannas lehvinud punase lipuga. Tund enne esimest starti mõõdeti õhusooja 11 kraadi, vees oli nelja ja poole kraadi võrra soojem. Kuigi temperatuurid päeva jooksul siiski mõnevõrra kerkisid (enne kella kahte mõõdeti nii õhus kui ka vees 16 soojakraadi) ning vihm esimeste startide eel lakkas, otsustasid korraldajad kõigis võistlusklassides ujumisdistantsi lühendada.

Kalipso ei säästnud külmatundest

Põhiklassi võistlejad ja võistkonnad läbisid Kuremaal ujudes 400 meetrit, rattaga sõideti 13 km ning jooksurajal läbiti 4 km. Meestest edestas Allar Soo (Ujumise Spordiklubi) ujumise järel järgmist kümne sekundiga ning järgnevate aladega vahe vaid suurenes. Ajaga 40.24,4 lõpetanud Soole järgnesid Aivar Veri (42.56,2) ja Allar Lamp (43.10,4).

Võitja sõnul ei säästnud ka kalipso ujujaid külmatundest. “Kalipsoga oli päris hea ujuda, aga teise poi juures oli korraks tunda, et päris külmaks läks,” ütles Allar Soo. “Rattasõidu ajal puhus tugev tuul ning nii Kuremaalt minnes kui ka tagasi tulles oli kiirus enam-vähem sama. Rattadistantsi algul nägin, et jälitajad tulevad kahekesi tagant ning tagasipöörde ajal mõtlesin, et püüavad mu kinni, aga mul õnnestus oma kiirust hoida ning vahe läks hoopis suuremaks, Jooks polnud kõige kiirem, distantsi algul tundsin, et jalad on eelmisest treeningust päris väsinud.”

Varem põhiliselt murdmaasuusatamisega tegelenud ja juunioride Eesti meistrivõistlustel medalikolmikusse jõudnud Allar Soo on viimastel aastal keskendunud triatlonile. Möödunud aastal saavutas Puurmani vallast pärit Soo krossitriatloni Eesti meistrivõistlustel üldkokkuvõttes esikoha. Tänavuseks põhieesmärgiks on Sool kõigi paremate osavõtul toimuv Eesti triatloniliidu karikasari, mille avaetapil Paides sai ta neljanda koha.

Parim võistkond oli “Spordisõbrad”

Neljast distantsi läbinud naisest oli parim samuti Ujumise Spordiklubi esindav tartlanna Johhanna Räppo, kellele aeg 47.12,6 andis üldarvestuses 36 osaleja hulgas kõrge kümnenda koha.

Johhanna Räppo lausus, et kuigi talle sobibki rohkem jahedam ilm, oli vesi seekord väga jahe. “Ujumine läks üllatavalt hästi, veest tulin välja üldarvestuses teisena,” ütles Räppo. “Ratast sõitsin enamasti üksi, alles distantsi lõpuosas tuli üks grupp mulle tagant järgi ning nendega koos sõitsime lõpuni. Jooksurada oli päris hea ning sobis mulle.” Mullu Meie Liigume triatlonisarjas esikoha saanud Johhanna Räppo loodab tänavu esikohta kaitsta, kuid temagi jaoks on olulisem triatloniliidu karikasari.

Parima võistkonna tiitli pälvisid “Spordisõbrad” koosseisus Andrus Heinlo, Toomas Hunt ja Karl-Kristjan Saks. Harrastajate hulgas (200 m ujumine, 10 km rattasõit, 2 km jooks) võitsid oma vanuseklassis esikoha Andrei Semenkov, Karmen Aavik, Leonid Bondarchuk ja Merli Randoja. 1999-2007. aastal sündinud noortel oli ujumisdistantsi pikkuseks 80 meetrit, rattaga läbiti 4 km ja joostes 1 km. Alates kõige noorematest olid parimad Ivan Bondarchuk, Kirke Kübar, Ervin Otto Prank, Liis-Aleksandra Boisen, Kaarel Trepp ja Maria Bondarchuk.

Vaipadelt pühiti raheteri

Liikumissarja Meie Liigume eestvedaja Siim Ausmehe sõnul pole niivõrd ekstreemset ilma triatlonisarja võistlustel varem olnud. “Möödunud aastal toimusid kõik kuus etappi kuiva ja päiksepaistelise ilmaga ning me ei jõudnud inimestele vett jagada,” ütles Ausmees. “Ainult Kuremaal sadas tookord vihma ja sedagi vaid viis minutit. Tänavu pidime aga harrastajate võistluse järel vaipadelt raheterasid kokku pühkima…”

Siim Ausmehe sõnul on Kuremaa triatloniga sarjale hea avalöök antud. “Jäime võistlustega väga rahule,” ütles ta. “133 osalejat on ilma arvestades hea tulemus ning hästi sujus ka koostöö kohalike koostööpartneritega Jõgeva vallast, politseist ja rannapäästest. Suur aplaus ja tänu osalejatele, kes tulid vaatamata ilmale starti ning tegid triatloni algusest lõpuni läbi.”

Maikuus Kuremaa kevadjooksuga alanud Kuremaa nelikürituse järgmise alana on kavas 1. augustil toimuv avaveeujumine. Osalejate jaoks tasuta võistlus algab kell 18.00 ning Siim Ausmehe sõnul on praeguste plaanide kohaselt ujumisdistantsi pikkuseks põhiklassis 1,5 km, harrastajatel 1 km ning noortel 200-300 meetrit.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus