Kuremaa lossis tunnustati tublimaid abituriente

Kohale oli kutsutud 32 koolilõpetajat koos oma lemmikõpetajaga. Ürituse peakorraldaja, maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna peaspetsialist Tiit Ustav sõnas, et head tööd tuleb tunnustada ning selle jaoks taoline sündmus välja mõeldud ongi. Ustavit rõõmustas ka fakt, et kutsutute hulgas oli kaks õpilast Täiskasvanute Keskkoolist ja kaks Luua Metsanduskoolist. Teiseks väga positiivseks aspektiks on peakorraldaja arvates see, et Jõgevamaal on kuus eriti tublit abiturienti: Liisi Küüts Jõgeva Gümnaasiumist, Janar Kriiska Jõgeva Ühisgümnaasiumist, Piret Annuk Luua Metsanduskoolist, Tähe Rootsmäe Jõgeva Täiskasvanute Keskkoolist, Mariliis Merusk Palamuse Gümnaasiumist ning Marilin Mölder Puurmani Gümnaasiumist, kes on kutsutud Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtule.

Ühtehoidev lend

Jõgeva Ühisgümnaasiumi 12a klassi juhataja Helge Maripuu sõnas, et nende kooli tänavune lend erineb eelmistest oma ühtehoidmise poolest.

?Nad on huvitavad, energilised ja armastavad teatrit,? iseloomustas klassijuhataja.

Tema sõnul pole haridus üksi inimese kujundaja, vaid väga palju annab juurde ka kooliväline tegevus. Jõgeva Ühisgümnaasiumi 12b klassi juhataja Rita Sildnik lisas, et põhjus, miks tänavune lend nii ühtne on, peitub arvatavasti selles, et lõpuklassid on korraldanud koos mitmeid üritusi. Mõlemad õpetajad kinnitasid peaaegu ühest suust, et sel aastal on kuidagi eriliselt kahju, et lõpetajad lahkuvad.

Kes teeb, see jõuab

 Selle kõnekäänu paikapidavus leiab tänavuste koolilõpetajate puhul järjekordselt kinnitust. Medaliga lõpetav Janar Kriiska on olnud edukas ka maakonna korvpallivõistlustel, tulles sel aastal oma kooli võistkonna koosseisus maakonna meistriks. Liisi Küüts on olnud edukas Jõgevamaa kergejõustikumeistrivõistlustel.

Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilased Daisi ja Marek leidsid, et edukaks abituriendiks saab ennekõike tänu õpilase ja õpetaja vahelisele heale koostööle. Janar Kriiska lisas, et kõik algab õpilasest endast ja tõsisest soovist midagi elus saavutada.

Tublisid abituriente tunnustama tulnud maavanem Aivar Kokk rõhutas oma kõnes, et temal on äärmiselt hea meel kohtuda noortega, kes on enda jaoks lati nii kõrgele seadnud ja oma eesmärgi ka saavutanud.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus