“Käe lahti” saamiseks joonistas iga kunstipäevaline kõigepealt ühe pildi vabal teemal, seejärel asuti kunstikooli õpetaja Lia Peetsi juhendamisel kujuteldavale teekonnale vaaraode-aegsesse Egiptusesse. Uuriti, kuidas inimesed tol ajal elasid, kuidas maailma nägid ning kuidas oma maailmanägemist väljendasid. Lahendati Egiptuse-teemalist ristsõna ja asuti kavandama taieseid, mis kujutaksid laste jaoks olulisi asju Põltsamaal, ent teeksid seda Vana-Egiptuse kunstile omaste väljendusvahenditega.
Teisipäeval peeti Egiptuse stiilis pidu, mida tulid appi korraldama Tuuli Jukk ja Marju Männiksaar, ning töötati edasi ka Egiptuse stiilis taieste kallal. Kolmapäeval said taiesed viimase lihvi ja täienesid hieroglüüfkaunistustega.
“Kui tavaliselt oleme kunstipäevadel lastega mitu väiksemat tööd teinud, siis seekord otsustasime tulevase näituse huvides, et igaüks teeb ühe suure ja korraliku pildi,” ütles Lia Peets. Tema sõnul ei ole lihtne lapsi kolm päeva ühe töö kallal töötama motiveerida. Ja seegi, kui oma tööd kohe pärast kunstipäevi koju viia ei saa, võib mõnes lapses pettumuse tekitada. Ent küllap osatakse siis uhkust tunda, kui näitus 22. augustil kultuurikeskuse galeriisse üles saab.
Iseasi, kes kunstipäevalistest siis veel Põltsamaal on: lisaks pidevalt Põltsamaal elavatele lastele satub kunstipäevaliste hulka ikka ka n-ö suve-põltsamaalasi, st neid lapsi, kes Põltsamaal elavate vanavanemate või muude sugulaste juures suvitavad.
Neil lastel, kes sel nädalal kunstipäevadele ei jõudnud, ei maksa kurvastada: tuleval esmaspäeval oodatakse lapsi jälle kunstikooli.
“Et seltskond liiga suureks ei läheks ega raskesti juhendatavaks ei muutuks, otsustasime seekord kunstipäevad teha kahes vahetuses,” ütles Lia Peets.
RIINA MÄGI