Külmapealinn Jõgeva tervitas võrkpallureid sooja vastuvõtuga

Eesti Võrkpalli Föderatsiooni (EVF) „võrkpallidessant“ erinevatesse Eesti koolidesse jätkus Jõgeva põhikooli külastusega. Sedapuhku sirvisid koos lastega palliplatsil võrkpalliaabitsat Tartu Bigbanki mängijad Kevin Soo ja Stefan Kaibald, TÜ/Bigbanki naiskonna nurgaründaja Kertti Külm ja Jõgevalt pärit SK Duo noortetreener Kreete Pärtelpoeg.


Kohaliku õpetaja ning võrkpallientusiasti Tiiu Õunapi sõnul ootasid lapsed tippmängijaga ühistreeninguid pikisilmi. Võimalus oma iidolitega koos pallida tõi kohalikku spordisaali nii väikeseid kui ka natuke suuremaid sportlasehakatisi. „Väga meeldis, et leidsite lastega ühtse hingamise,“ toonitas Tiiu.

Krooniks olid ühistreeningud

Tegusa päeva kroonis Tartu mängijate ühistreening neidude võrkpallinaiskonnaga, kus Soo, Kaibald ja Külm näitasid mõningaid tehnikaelemente ning eelkõige innustasid tüdrukuid valitud teel jätkama.

Tippmängijatele torkas silma tüdrukute hea tehniline tase, liikuvus ning paljudel ka muljetavaldav kasv. Ka kohalike volleneidude tagasiside oli südantsoojendav. „Isegi väikse jutuga neiud rääkisid sellest sündmusest vaimustunult,“ kinnitas Õunap.

Nii Stefan Kaibald kui ka Kevin Soo olid positiivselt üllatunud Jõgeva laste heast tehnilisest tasemest. „Hämmastas, kui tähelepanelikult lapsed meid kuulasid ning missuguse entusiasmiga kaasa tegid,“ ütlesid Tartu tippmängijad.

Tüdrukutele avaldas muljet ka Jõgevalt pärit Kreete Pärtelpoja esinemine, kes julgustas kodukohast kunagi lahkudes endistviisi võrkpalliarmastust säilitama.

Jõgeva võrkpall on saamas omamoodi uut hingamist. Kunagi aitas sealse võrkpalli arengule hingega kaasa toonane Tallinna Sylvesteri peatreener Laimons Raudsepp, kes kohalike tegemistel siiamaani sümpaatselt silma peal hoiab. Ning on jõu ja nõuga abis.

Alates sellest aastast toimuvad treeningud aga kohaliku spordikooli egiidi all, mis annab ala harrastamisele majandusliku stabiilsuse. Plaanis on ka Torma võrkpallivõistkondadega jõud ühendada ning ühtse löögirusikana noorteturniiridele osalema minna.

Päev lisas uut jõudu

Jõgeva Spordikooli direktor Kaido Alev lubas omalt poolt kaasa aidata kohalike võrkpallientusiastide soovide täitmisele.

Omamoodi uut inspiratsiooni sai treener Tiiu Õunap ise: „Ka mulle süstis see võrkpallipäev taas tunnet, et tahan sellega edasi minna ja uusi võistkondi ette valmistada ning nendega parimate tulemuste saavutamiseks vaeva näha,” ütles kohalik maa sool Tiiu ja lisas, et ta sai juba ka lastevanematelt päeva kohta tagasisidet.

„See, mida lapsed kodus rääkisid, tekitas lastevanemates suurt tänu ja vaimustust. Nad olid õnnelikud, et just nende lapsed said osaleda sellisel toredal võrkpallipäeval.“

„Jõgeva võrkpallurite tänu on sõnadest suurem,“ vahendas Tiiu Õunap oma tundeid.

EVF tänab omalt poolt külaskäigu õnnestumise eest Jõgeva kooli peret, Eesti Kultuurkapitali, SK Duo mänedžeri Hendrik Rikandit ning kunagist vabariigi koondise peatreenerit Laimons Raudseppa.

Rando Soome, EVF-i noortetöö arengujuht

blog comments powered by Disqus