Kuidas vanamemm pühade ajal kirikusse saaks

Jõgeva linnas elaval 91-aastasel vanamemmel oli suur soov minna ülestõusmispühade ajal kirikusse. Et eluaastaid on palju ja nägemine vilets, ei julgenud vanamemm jalgsi minna. Siis hakkasid lapselapsed, kel endal autot pole (näete, on veel selliseidki inimesi meie hulgas!) vanainimesele transpordivõimalusi otsima.

Kerge neil polnud, sest just tollel pühade eelsel päeval oli invatakso Jõgevalt ära. Edasi püüdsid lapselapsed tellida memmele taksot. Aga taksojuhtidel on kõige kiirem aeg just jumalateenistuse lõppedes, kui jaama saabuvad rongid. Ainult üks taksojuht pakkus võimalust tagasi helistada, võibolla saab siiski välja sõita. Aga kui tal juba kunded peal, võinuks memm kirikusse jäädagi.

Appi tulid lapselaste tuttavad. Nii sai memm kirikusse ja koju tagasigi. Mida peaksid aga tegema need, kel häid autoga tuttavaid või töökaaslasi polegi? Kui hakkate aegsasti otsima, leiate kindlasti ka lahenduse.

Kõige lihtsam ja kindlam võimalus on tellida invatakso sotsiaalkeskusest “Elukaar”. “Elukaarest” öeldi, et kui masin on vaba, võetakse vastu kõik tellimused, mis puudutavad eakaid ja puuetega inimesi – kas on vaja arsti juurde minna, ametlike asju ajada või ka kirikusse minna, võimalusel viiakse ka puuetega või eakaid inimesi näiteks kinno või väljasõidule.

Samuti võib hätta jäänud inimene pöörduda ka linnavalitsuse sotsiaalosakonda sõiduvahendi leidmiseks. Transporti osutatakse siiski erandjuhtumitel.

Kui Jõgeval asus diakooniakeskus, siis sai tõepoolest sealt ka autot tellida. Diakooniakeskus aga likvideeriti juba mõned aastad tagasi. Praegu on kogudusel küll auto, kuid see on välja renditud. Ka auto kasutusleping lõpeb juba mõne kuu pärast.

Nii viib autojuht küll vahel inimesi kirikusse, kuid teeb seda vaid vabast tahtest ja võimalusel.

blog comments powered by Disqus