Kuidas tähistate Eesti iseseisvuspäeva

Helgi Miller: Tähistan iseseisvuspäeva ikka pidulikult, koos elukaaslasega. Lapsed on juba suured ja kaugel, seega oleme kodus kahekesi. Televiisorist vaatame kindlasti paraadi ja presidendi vastuvõttu ning veel mitmeid päevakohaseid   saateid.

Agnes Arula: Tähistan vabariigi aastapäeva nii, nagu on korralikule pensionärile ja maainimesele kohane: televiisori ees ja piduliku laua taga. Iseseisvuspäeva peab iga eestlane kindlasti tähistama, kui ta ennast õigeks Eesti Vabariigi kodanikuks peab.

Kersti Soolepp: Vabariigi aastapäeva tähistamine on loomulikult tähtis, kuid minu jaoks  mitte väga eriline. Iseseisvuspäeva veedan ma kodus televiisorit vaadates, midagi erilist ette ei võta. Heiskan riigilipu, vaatan filmi “Nimed marmortahvlil” ja muid kodumaaga seotud saateid.

Reimo Kesa: Tavaliselt olen vabariigi aastapäeval kodus ja vaatan telekast paraadi. Meie väike traditsioon on iseseisvuspäeva puhul osta koju ka kook ja tähistada seda päeva pidulikus meeleolus. Eestlased peaksid sel päeval aja maha võtma ja mõtlema sellele, kes me tegelikult oleme ning unustama kõiksugused jamad ja pahandused, mis kunagi juhtunud on.

Martin Beilman: Tähistan seda päeva koos sõprade või perega. Väike kook kuulub ka asja juurde. Vaatan televiisorist kindlasti filmi “Nimed marmortahvlil”. Aastapäeva tähistamine on väga vajalik ja sel aastal on ju juubel ? 90 aastat ikkagi. Eks vaatab, mis saab. Teen endale mõnusa äraolemise päeva.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus