Kuidas jääte rahule postkontorite tööga? Kuidas suhtute nende sulgemisaktsiooni?

Milvi Juur: Postkontorite tööga jään väga rahule, kuid see sulgemine on küll päris katastroofiline nähtus. Näiteks maapiirkondades on see väga suureks probleemiks. Inimesed peavad selle tõttu maalt lahkuma, sest oma kodukohas ei ole võimalik pärast postkontorite sulgemist makseid ega midagi teha ning selle pärast peavad inimesed linna siirduma ja nii need maakohad jäävadki tühjaks.

Robert Lipping: Mina olen postkontorite sulgemisele väga vastu. Olen Kaarepere kandist pärit ja see tähendab, et kataloogikaupade tellimine muutub mul palju ebamugavamaks. Nüüd pean kauba kättesaamiseks hakkama eraldi Jõgevale sõitma. Postkontorid on maakohas väga vajalikud asutused, sealt saab kirja saatmiseks osta ümbrikuid ning muud tarvilikku. Ise olen vahel postkontorist loteriipileteid ostnud, mida tavapoest ei saa.

Kati Kesa: Postkontorite personali tööga jään väga rahule, ei saa midagi halba öelda. Mind isiklikult postkontorite sulgemine ja postitöötajate koondamine väga ei mõjuta,  külastan selliseid asutusi aasta jooksul võib-olla paar korda. Muidugi mõjutab maainimesi nende sulgemine kindlasti rohkem, kuna neil ei ole  enam võimalik postipakke nii kiiresti kätte saada.

Anne-Ly Kõiv: Üldiselt ma pole sellesse teemasse väga süvenenud. Noori inimesi see nii väga ei mõjuta, kuid eakamatel, maakohtades elavatel inimestel muutub pärast postkontorite sulgemist elu kindlasti raskemaks. Nad on harjunud oma kataloogidest tellitud kaupa ja pensioni sealt kätte saama. Paljudel neist pole ka transporti, et oma toimingud linnas teha.

Kalvi Soolepp: Praegu plaanitakse sulgeda postkontoreid maakohtades, kuid mina arvan, et sinna tuleks need alles jätta ja nende asemel sulgeda parem mõni linnas asuv postkontor. Suuremates asulates on neid isegi mitu. Maal on postkontorid isegi hädavajalikud, kuna sealt saab suhteliselt palju tarbeasju, mida tavapoest ei ole võimalik osta. Aga postitöötajate tööga võib rahule jääda.


EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus