Kuhjaveres näeb kahtekümmend kuut näitemängu

Suure-Jaani vallas Kuhjavere külas peetakse 16.-18. augustini traditsioonilist kultuurisündmust  — IX külateatrite festivali, kus mängitakse kahtekümmend kuut näitemängu.

“Ehkki seadsime etenduse pikkuse piiriks 45 minutit, ei mahtunud kõik näidendid mitte kuidagi kahele päevale ära. Sellest tulenevalt astuvad teatritegijad publiku ette juba 16. augustil ja näitemängupidustused jätkuvad 17. ja 18. augustil. Reedel on üles astumas seitse, laupäeval ja pühapäeval kümme truppi. See tähendab kokku kümmet tundi teatrielamusi. Ettepaneku festivali kolmepäevaseks muuta tegi sündmuse patroon Kalju Komissarov,” rääkis MTÜ Kuhjavere Küla Seltsi juhatuse liige Urve Mukk.

Kuhjavere külavanema Romeo Muki sõnul pärinevad festivali näidendid nii eesti kui ka välisautoritelt. Mängitakse algupärandeid, tuntud lugude ainetel loodut, komöödiaid,  kriminulle, aga ka ajaloohõngulisi ja päevakajalisi lavalugusid. Esimest korda ollakse kohal ka  pealinnast — Salme Rahvateatri algajate trupp mängib “Pöial-Liisit”. Esindatud on üheksa maakonda, Viljandimaalt saabub näiteseltskondi kaheksa. Tullakse veel Ida-Virumaalt, Järvamaalt, Pärnumaalt, Harjumaalt, Võrumaalt, Põlvamaalt  ja Tartumaalt,” lisas külavanem.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus