Kõpu Rahvaralli võitsid Ain Kastan ja Merlis Saare

Viljandimaal toimunud Kõpu Rahvarallil pälvisid esikoha Jõgeva autosportlased Ain Kastan ja Merlis Saare, kelle võistkonna nimi on www.keremeister.ee.

Kaks sõpra — autojuht Ain Kastan ja kaardilugeja Merlis Saare — osalesid sõidukiga Mitsubishi Lancer Evo 3.

“Kokku tuli meil sooritada kuus katset ning lisakatse, kus tuli sõita keskmise kiirusega 40 kilomeetrit tunnis,” rääkis Ain Kastan. Kõpu Rahvarallil oli ligi kuuskümmend osalejat.

 “See on vähem kui tavaliselt, kuid arvestades keerulisi majandusolusid, võib seda arvu pidada üsnagi normaalseks. Eks meilgi Ainiga on võistluseks vajalikku raha keeruline kokku saada. Seni oleme aga omadega välja tulnud. Õnneks leidub Jõgevamaal ka ettevõtteid, kes peavad vajalikuks toetada just autosporti nagu näiteks firmad Vavo Tarvik, Jorla Auto, Keremeister, Jõgeva Autoaed. Samuti tahaks tänada Kaido Kruusi ja Karl Oissart, tänu kelle kiirele tegutsemisele  me õigeaegselt võistluspaika jõudsime.”

Kastan ja Saare on varemgi koos rallit sõitnud. Möödunud aastal jäi selline ettevõtmine küll vahele, kuid tänavu jätkati  autospordiga tegelemist. “Mõistame teineteist hästi, meie koostöö klapib igati – tänu sellele võitsimegi Kõpu Rahvaralli,” ütles Merlis Saare.

Arvestatavamate konkurentidena  nimetasid Ain Kastan ja Merlis Saare Helmet Palmi ja Manivald Kasepõldu, kes jäid kolmandaks, samuti Rain Rannalat, kes sellel võistlusel küll paremusjärjestuses tahapoole jäi.

“Mõnelegi rallisõitjale muutis võistlemise keeruliseks rajalt väljasõitmine. Meie auto pidas aga üldiselt hästi vastu, vaid stange tuli vahepeal ära.”

20. veebruaril osalevad Ain Kastan ja Merlis Saare Koeru Rahvarallil. Neil on plaanis osaleda ka Rahvaralli teistel etappidel ja pääseda võistluste üldkokkuvõttes esikolmikusse.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus