Koolitarvete ostmiseks on lausa viimane aeg

Eriti keeruline on see vanematele, kellel esimene laps kooli läheb. Paljud koolid annavadki sellepärast esimesel koolipäeval esimesse klassi astujatele paberi, kus on kirjas kõik, mida lapsel erinevates tundides vaja läheb.

Koolikott ja selle sisu on lapsevanematele küllalt kulukas. Koolikoti saab umbes kahesaja krooni eest ja selle sisu läheb maksma umbes neli-viissada krooni. Peale selle tuleb aga osta veel ka riideid ja jalanõusid.

Põhikoolis õppimine kõige kulukam

Teist kooliaastat alustava Kristiina ema sõnul pole eriti oluline, kas laps läheb esimesse klassi või mõnda vanemasse. “Esimesse klassi minevale lapsele peab küll ostma kõik asjad uued, aga ka vanemasse klassi minnes on vaja palju asju osta. Laps ju kasvab. Mõni asi on küll, mida saab mitu aastat järjest kasutada, näiteks mõned pliiatsid või joonlauad, aga enamik asju tuleb ikkagi igal aastal uued osta,” ütles Kristiina ema Kersti.

?Kas minnakse esimesse või näiteks kuuendasse klassi, pole vanemate jaoks erilist vahet, sest uued riided tuleb osta ikkagi. Ja võib olla on kuuendasse klassi minnes isegi suuremaid kulutusi, sest esimeses klassis pole vaja eriti palju vihikuid, kuid põhikoolis ei ole enamikes ainetes vihikuga midagi teha. Kirjutamist on nii palju, et tuleb osta kaustikuid. Ja peale selle saavad esimesse klassi minejad kooli poolt ka igasugust nänni nii, et kulud on neil selle võrra veelgi väiksemad,? rääkis koolitarbeid ostnud kuuenda klassi õpilane Sergei.

Müüja Rene sõnul läheb kooliteed alustavate laste peale kuluv raha gua??värvide ja sarnaste asjade peale. Juba põhikooli lõpuklassidesse jõudnud õpilaste koolikoti sisu tuleb ikkagi kokkuvõttes kallim, sest keset aastat ostetakse kaustikuid ja kirjutusblokke juurde.

Õpilane – täisväärtuslik klient

Jõgeva poodides käies ja koolitarbeid üle vaadates võib öelda, et saada on kõike. Õpilased on kooli eel poodides olulised kliendid ja seetõttu on ka neile piisavalt pakkumisi. Saab valida mitmekümne erineva kaanepildiga päeviku ja vihiku vahel. Igaüks saab valida oma õppetööks meelepäraseimad. On müügil täiesti tavalised ühevärviliste kaantega vihikud, mis maksavad umbes üks kroon ja samas ka igasuguste piltidega vihikud, mis maksavad veidi üle pooleteise krooni. Müüjate sõnul on eelistatuimad päevikud, kaustikud ja vihikud on loomapiltidega. Teismelised tüdrukud eelistavad aga ka igasuguste kuulsuste piltidega kaustikud ja murdeeas poistele lähevad hästi peale mootorrataste ja autode pildid. Kõige noorematele koolijütsidele meeldivad aga multikategelastega koolitarbed.

Ostetakse nii tavalisi kui ka värviliste kaanepiltidega vihikuid ja kaustikuid. Müüjate sõnul ostetakse kõige rohkem 36 leheküljelisi ruudulisi kaustikuid. Eriti minev kaup on kuulsate ansamblite piltidega kaustikud. Tavaline pildita kaustik maksab keskmiselt viis ja pool krooni, looduspildiga kuue krooni ringis ning mõne kuulsuse pildiga lisandub hinnale veel vähemalt pool krooni.

Müüja Rene ütles, et kui paar aastat tagasi oli kõigil algklassi tüdrukutel Barbie ja poistel mõne auto pildiga koolikott ja pinal, siis nüüd eriti piltidega koolikotte ei osteta. Koti põhiomadus on lihtsalt igasugused sahtlid nii krõpsude kui lukkudega ja kindlasti vastupidavus.

Vihikute ja kaustikute hulgast on ostetavaimad aga näiteks Vanilla Ninja ja Nexuse piltidega eksemplarid.

EEVA PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus