Kooliaastale vastu tänutundega

Kooliaasta algus on ukse ees ning üheksa kuud vältavale aastale antakse laupäeval avalöök. Õpetajad, haridustöötajad ja teised hariduse sõbrad kogunesid aga juba teisipäeva ennelõunal suurele avaaktusele, kus tunnustati maakonna haridustöötajaid.

Sellised kogunemised aitavad eesootavale töökale aastale tänutundega vastu astuda ning julgustavad ka uuel õppeaastal endast kõik andma, uusi meetodeid katsetama ja raskustest üle olema. Aasta haridusjuhi tiitli noppis endale Jõgeva põhikooli õppejuht Anneli Jäme. Ta on selles osas heaks teerajajaks, sest mõistab, et ükski inimene ei ole täiuslik ning tunnustamist vajavad ka need, kes ehk õppetöös väga edukad pole. Heade hinnete kõrval on õppejuhi hinnangul oluline õpetada märkama kaasõpilasi, nendega koostöö tegemist ja konfliktide lahendamist.

Viimatimainitu on oluline, sest koolikiusamine on valulik teema, mis igal aastal enne 1. septembrit taas päevakorda tõuseb, kuid õppeaasta jooksul tasahilju vaikusesse vajub. Seda silmas pidades on kõik õpilased ja hariduse eest seisjad oodatud sallivuspäevale, kus mõeldakse, kuidas toimida ja mida ette võtta, et kõik end koolis turvaliselt tunneksid.  

Loodetavasti võtsid õpetajad ja haridustöötajad endaga tänutunde algavasse õppeaastasse kaasa ning ei kaota koolisaginas ja töökuhjas pead, vaid julgevad katsetada, proovida ja vigu tunnistada, kui midagi esimesel korral kohe välja ei tule. Õpivad ju õpilaste kõrval ka õpetajad ja lõpuks oleme siiski kõik inimesed.

blog comments powered by Disqus