Konkursil selgub vabariigi pillimees

Eestlasi tuntakse laias maailmas laululembese rahvana. Populaarne on meil ka pillimäng, sest eks lauldakse sageli ju pillihelide saatel.


Selleks, et pillimeestele rohkem tähelepanu tõmmata ja pillimängutraditsiooni väärtustada, korraldatakse vastavasisuline konkurss. Kolmapäeval lõppes registreerumine ajaloolisele vabariigi pillimehe konkursile. Eesti Pärimusmuusika Keskusele (EPK) laekus ühtekokku 30 avaldust muusikutelt, kelle hulgast neli osalevad konkursil mitme instrumendiga.

EPKs toimub järgmisel reedel, 9. novembril terve päev kestev finaalkontsert, kus võitjale annab auhinna üle Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Pärimusmuusika keskuse pressiteates oli kirjas, et Jõgevamaad esindab konkursil EELK Põltsamaa kiriku organist ja plokkflöödimängija Ülle Noormägi. Asjaosalisega kontakti võttes  selgus, et tema ennast konkursile registreerinud ei ole, sest ei pea ennast nii heal tasemel flöödivirtuoosiks. Ta oleks enda sõnul valmis osalema organistide konkursil, aga orelit saab teatavasti mängida ainult kirikus.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus