Kolm päeva õnnestunud elu Viljandi kultuuriakadeemias

Tudengite 11. teatripäevad peeti 15.-17. veebruarini Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Black Boxis. Osalejaid oli kaheksast tudengiteatrist kokku 78. Kolme päeva jooksul astusid üles Viljandi kultuuriakadeemia tudengid, TLÜ Tudengiteater ÜLLAR, TTÜ T-Teater, Uru Noorteteater Altermanni näitemängutrupp,     Tartu Üliõpilasteater, Improgrupp Jaa! ning külalisena Idea Gnosis experimental studio Lätist. Tagasisidet andis nõukoda, kuhu kuulusid  näitlejad Garmen Tabor ja Natali Lohk, lavastaja Siim Maaten ning Kristiina Oomer Harrastusteatrite Liidust. Lavastusi külastas umbes 200 inimest, kes valisid publiku lemmikuks Altermanni näitemängutrupi ja nende grupitööna sündinud lavastuse Arm”. Seda etendust tunnustas ka nõukoda Kolm Tarka, samuti meeldis neile T-Teatri A. on keegi teine” ja Tartu Üliõpilasteatri Õnnestunud elu”. Teatripäevade seminari teemaks oli sünergia teatris ja kultuurisündmuse viimasel päeval oli võimalik osaleda õpitubade töös. Külalistrupp Idea Gnosis  tutvustas butoh tehnikat ja Eesti Draamateatri näitleja Indrek Sammul lavavõitluse põhitõdesid.

Aga teater on üks lihtne asi. Õpid sõnad pähe ja ütled lavalt selge ja kõlava häälega maha. Ja ajanäitajat ei ole tarvis vaadata. Publiku nägudelt on näha millal on aeg lõpetada.” Nõnda on kunagi öelnud vanameister Endel Pärn. Tudengitel olid tekstid peas, diktsioonilgi   polnud viga, nii et ajanäitajad võis seekord ära unustada.

Teatripäevade pressipealiku

Vilja Volmeri sõnul läks festival korda ja oli sel aastal väga rahulik. Kohati tundus see isegi kummaline. Kui tavaliselt on meeskonna jaoks need kolm päeva tööd täis, siis sel aastal oli aega igale poole jõuda.

Ka festivalil osalejad tundusid olevat rahulikumad ja kulgesid rohkem omaette, seepärast ei tekkinud viimasel päeval sellist hingetut tunnet, et kõik on ära antud,” ütles ta kokkuvõtteks.            

REIN ANNUK

blog comments powered by Disqus