Koll teenis esimese meistrikulla

Pühapäeval jõudsid Tartus lõpule Eesti meistrivõistlused jäähokis, kus meistrikulla võitnud Tartu Välk 494 alistas viimases mängus hõbeda saanud Narva PSK koguni 12:1 (2:0, 7:0, 3:1). Ühe värava sai viimases mängus kirja ka jõgevalane Harri Koll (pildil), kes tuli Eesti meistriks esmakordselt.

„Olen oma hooajaga Tartu meeskonnas rahul. Mida edasi, seda paremini ma end meistermeeskonnas tundsin,“ rääkis ründemängija Koll, kes meistrivõistlustel teenis 11 resultatiivsuspunkti (8 + 3) ja 20 karistusminutit.
Viimase mängu esimese kolmandiku lõpust puudus 26 sekundit, kui narvalased Kolli vea hinnaga oma värava ees maha tõmbasid. Hokikepp tabas Kolli õnnetult näkku, mistõttu kannatada sai huul ja mängija kaotas ka pool hammast. Kuna pärast Kolli jalule saamist oli väljakujääl veri ja see nõudis jäämasinaga puhastamist, lisasid kohtunikud need sekundid teise perioodi algusse.
Koll näitas teisel kolmandikul oma taastumist värava viskamisega. Tartu meeskond esitas taas suurepärase partii, olles Narva meeskonnast mäekõrguselt üle. Eelkõige just kokkumängult ja kiiruselt.
„Mäng tuli meil esimestest minutitest alates hästi välja ja olime selgelt parem meeskond,“ sõnas ka Koll.
Tartu meeskonna eestvedaja Oleg Litvjakov sõnas: „Mehed on seda meistritiitlit väärt, sest selle nimel on ka kõvasti tööd tehtud. Iga mängija andis endast maksimumi.“
Nii tuli Välk 494 Eesti meistriks 29 punktiga. Teiseks jäänud Narva PSK kogus 19 punkti. Sama punktide arvuga oli kolmas HC Everest. Meistermeeskonnale andis Tartu linnapea Urmas Klaas üle suure ja ilusa karika.